romea - logo
19. června 2021 (sobota)
svátek má Leoš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

ROMEA propojuje studenty a občanskou společnost projektem „Propagace a podpora vzdělávání za pomoci úspěšných romských osobností“

Praha, 14.8.2013 14:32, (ROMEA)

Od července do prosince 2013 probíhá nový mediálně vzdělávací projekt o. s. ROMEA „Propagace a podpora vzdělávání za pomoci úspěšných romských osobností“ (Promotion and Educational Support of Roma Models) zaměřený na propagaci a podporu vzdělávání, který propojuje romské a neromské studenty, školy a školská zařízení, neziskové organizace, zástupce státní správy a samosprávy, úspěšné romské osobnosti a svět médií.

Cílem projektu je zvýšení informovanosti o aktivitách a projektech v oblasti inkluze pro romské a neromské studenty zvláště středních škol a univerzit, zapojení romských studentů do dobrovolnických aktivit s místními neziskovými organizacemi pracujícími s dětmi; workshopy umožňující studentům potkat romské osobnosti, zástupce neziskových organizací a zástupce místní samosprávy; mediální prezentace, rozhovory a vystoupení mediálně známých i neznámých romských osobností z oblasti podnikání, kultury, školství, státní správy apod. v Českém rozhlase, v časopise Romano Voďi, na serveru Romea.cz a během tiskových konferencí o. s. ROMEA.

Projekt uzavře diskuze studentů, zástupců státní správy a osobností na téma Demokracie a svoboda v listopadu 2013.

Přečteno: 1191x
 

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, Projekty, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo