romea - logo
13. června 2021 (neděle)
svátek má Antonín

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Rasističtí fanoušci Beitaru Jeruzalém na protest opustili stadión

Jeruzalém, 5.3.2013 13:30, (ROMEA)
Ilustrační foto (Zdroj: timesofisrael.com)
Ilustrační foto (Zdroj: timesofisrael.com)

Do jeruzalémského klubu Beitar přestoupili dva čečenští muslimové. Izraelští fanoušci, známí nenávistí k Arabům a muslimům, proti podpisu smluv nejprve protestovali. V ligovém zápase před několika týdny někteří fanoušci v hledišti  dokonce zpívali antimuslimské písně a mávali cedulemi s rasistickými nápisy. Podle agentury AP byli dokonce tři z nich za své chování zatčeni. Poté dokonce vyhořelo sídlo klubu. Policie uvedla, že mohlo jít o útok žháře.

Fanoušci izraelského klubu Beitaru Jeruzalém v posledním zápase svého klubu se místo oslav po vstřelené brance do sítě Maccabi Netanya (1:1) sebrali a opustili stadion. Jejich protest (a hodně zvrácený) byl zřejmý: nesouhlasí s tím, že za jejich klub střílí góly muslim.

Fanoušci Beitaru dosud nepřekousli, že za jejich klub nastupují dva muslimové Dzhabrail Kadijev a Zaur Sadajev. Oba přišli z Tereku Groznyj na příkaz majitele klubu Arkadiho Gajdamaka a od první chvíle se potýkají s nenávistnými rasistickými urážkami.

Důvod je pro západní svět nesmyslný: odlišná víra. "Jsou to muslimové!" zlobí se židovští příznivci Beitaru Jeruzalém. "A muslimové za náš klub hrát nesmějí." V tomto duchu protestovali také při nedělním zápase s Netanya. Poté, co Sadajev vstřelil svůj první gól v dresu Beitaru, se stovky Židů zvedly, odvrátily zrak nebo stadion opustily. Ostatní fanoušci náboženství ve fotbale neřešili a zápas dokoukali.

"Ti, kteří zůstali, jsou opravdoví fanoušci Beitaru. Respektujeme každého bez ohledu na jeho víru," vzkázal rasistům asistent trenéra Jan Talesnikov. "Stejně jako my nechceme, aby Židé byli ve světě uráženi jen proto, že jsou Židé. Musíme i my respektovat muslimy a křesťany v našich klubech," doplnil starosta Jeruzalému Nir Barkat.

VIDEO 

brf, iSport.cz
Přečteno: 969x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Fotbal, Rasismus, Extremismus, NáboženstvíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo