romea - logo
15. června 2021 (úterý)
svátek má Vít

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Mikuláš Vymětal: Setkání v Chanově před pochodem Dělnické strany

Most, 4.4.2012 15:50, (ROMEA)
FOTO: Jitka Votavová

Kvůli plánovanému protiromskému pochodu Dělnické strany sociální spravedlnosti a Národního odporu, který se má odehrát na Bílou sobotu 7. dubna, se ve středu 4. dubna v prostorách komunitního centra Chanov uskutečnilo setkání představitelů státní a městské policie, církve a občanské iniciativy Nenávist není řešení s místními obyvateli.

NEPŘEHLÉDNĚTE
Na Bílou sobotu velikonoční bude DSSS pochodovat do Chanova, obyvatele sídliště podpoří iniciativa Nenávist není řešení

Rozhovor, který se časem přesunul před budovu, trval asi hodinu a půl a zazněly při něm různé názory. Všichni zúčastnění se shodli na názoru, že si pochod, který má za skutečný cíl zastrašit obyvatele sídliště, nepřejí, avšak v současné situaci mu asi nelze zabránit. Důležité je, aby stresujícímu pohledu na pochodující a nenávist ukazující extremisty nebyly vystaveny děti. V rozhovoru však zaznívaly různé názory na to, co lze dělat, aby se pokud možno pochod již nikdy neopakoval: Někteří se přikláněli k tomu, že je nejlepší pochod vůbec nebrat na vědomí, zamknout se doma, dívat se třeba na televizi a nechat extremistům prázdné sídliště.

Během rozhovorů se však mnozí přiklonili k názoru, že pro ty, kteří jsou na sídlišti doma, je lepší projevit také veřejně, kultivovaně a pokojně svůj nesouhlas například tím, že z veřejné ulice, v místě, kde jsou doma, neodejdou a svůj názor projeví například pomocí transparentů proti rasismu. Rozhovory, které byly na začátku poměrně napjaté, byly na konci docela přátelské, a návštěvníci se loučili s tím, že přijdou podpořit obyvatele sídliště i na Bílou sobotu.

KAM DÁL?
Na Bílou sobotu velikonoční bude DSSS pochodovat do Chanova, obyvatele sídliště podpoří iniciativa Nenávist není řešení

Dr. Mikuláš Vymětal, evangelický farář
Přečteno: 1266x
 

Kam dál:

Štítky:  

KomentářHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo