romea - logo
19. června 2021 (sobota)
svátek má Leoš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Muž z Varnsdorfu si vymyslel, že jej přepadli Romové

Varnsdorf, 16.9.2011 10:23, (ROMEA)
ilustrační foto

Lidé začínají zneužívat napjaté situace ve Šluknovsku a přisuzují Romům činy, které neprovedli. Příkladem je případ jednadvacetiletého muže z Varnsdorfu, který policii tvrdil, že ho okradla skupina Romů o cigarety a 80 korun. Mladík se ale nakonec při výslechu přiznal, že lhal. Informoval o tom server iDnes.cz.

Mladý muž policistům tvrdil, že mu v pondělí po 20. hodině zahradilo cestu pět Romů a chtělo po něm cigarety. Podle děčínské policejní mluvčí Petry Trypesové policistům řekl, že kvůli strachu o svůj život pětici odevzdal vše, co měl u sebe. Ti se pak podle jeho verze s lupem spokojili a nechali mladíka na pokoji.

Věc přitom byla daleko banálnější. Mladík ztratil doklady s penězi a kamarádi mu poradili, aby to svedl na Romy. To ve městě zmítaném etnickými nepokoji zprvu znělo věrohodně. Pak se ovšem mladík policistům přiznal, že lhal. "V průběhu vyšetřování policisté zjistili, že muž si celou událost vymyslel," řekla Trypesová. Pro kriminalisty pominuly důvody dalšího prověřování a "smyšlený" případ odložili.

KAM DÁL?
 
iDnes.cz: Muž policii řekl, že ho ve Varnsdorfu okradli Romové. Vše si vymyslel

iDnes.cz
Přečteno: 1386x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, ŠluknovskoHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo