romea - logo
19. června 2021 (sobota)
svátek má Leoš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Podle vyšetřovatelů si Brazilka napadení neonacisty vymyslela

Curych, 13.2.2009 18:43, (ROMEA)

Případ Brazilky, kterou údajně v těchto dnech ve Švýcarsku tři neonacisté přepadli, pořezali a způsobili jí potrat, si mladá žena zřejmě vymyslela. Tvrdí to curyšští vyšetřovatelé, kteří údajně zjistili, že nebyla těhotná a tudíž nemohla ani potratit, a soudní lékaři došli k závěru, že lehké řezné rány na pokožce břicha si možná způsobila sama. Oznámily to dnes agentury s odvoláním na švýcarskou policii a lékaře.

"Lékařská expertíza ústavu soudní medicíny a univerzitní nemocnice v Curychu prokázaly, že mladá žena nebyla v době incidentu těhotná," cituje agentura AFP z policejního komuniké.

Soudní lékaři potvrdili, že žena má na břiše a na stehnech vyryté opakovaně iniciály SVP, což je zkratka populistické Švýcarské lidové strany známé svou nesnášenlivostí k cizincům. Lékaři ale také došli k závěru, že umístění a způsob provedení těchto poměrně mělkých řezů, někdy spíše škrábanců, vůbec nevylučují, že si je poškozená mohla způsobit sama.

"Každý zkušený soudní lékař by neváhal dojít k závěru, že jde o případ sebepoškozování," řekl podle agentury AP primář soudní medicíny curyšské univerzity Walter Bär.

Šestadvacetiletá Brazilka, která ve Švýcarsku pracuje pro jistou dánskou rejdařskou firmu, učinila trestní oznámení, podle nějž ji v pondělí večer u nádraží přepadli tři holohlaví muži. Poté ji odvlekli do nedalekého parku, kde ji nožem poranili břicho. Žena uvedla, že čekala dvojčata, o děti ale po útoku přišla.

O případu vzápětí informovala většina brazilských novin a brazilská veřejnost vyjadřovala své rozhořčení. O případ se zajímal i brazilský prezident Luiz da Silva a brazilská konzulka se sešla s představiteli curyšské policie. Také švýcarská veřejnost však údajné řádění neonacistů jednoznačně odsuzovala.

SVP je konzervativní stranou, která aodmítá imigraci do Švýcarska. Je . Od roku 1999 je nejsilnější švýcarskou stranou. SVP na svých internetových stránkách velmi často oslavuje česká Národní strana (NS), která jí blahopřála i k vítězsví ve volbách. Podle stránek NS je program SVP totožný s programem Národní strany, tedy nepřátelská vůči cizincům, odpor proti EU atd. Národní strana od SVP například okopírovala i plakát, kde bílé ovce "vykopávají" z ČR ovci černou.

KAM DÁL?
Švýcarští neonacisté pořezali Brazilku, která poté potratila

Přečteno: 1783x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Švýcarsko, NeonacismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo