romea - logo
13. června 2021 (neděle)
svátek má Antonín

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romskému boxerovi se rozplynul sen o olympijské medaili

Peking, 14.8.2008 9:46, (ROMEA)

Romský mladík Billy Joe Saunders prohrál ve druhém kole boxerského turnaje na olympijských hrách v Pekingu s kubánským reprezentantem Carlosem Bantauxem. "Myslím už na olympiádu v roce 2012," řekl podle agentury Reuters Saunders těsně potom co podlehl Bantauxemu 13:6.

Saunders, který zazářil v prvním kole proti Ademu Kliliccim z Turecka, bojoval s velmi chytrým a rychlým soupeřem. Banteaux, který se Saundersem na začátku letošního roku prohrál, vedl po prvním kolem 4:1. Saundersovi se podařilo ve druhém kole skóre otočit a vedl 5:4. Pak už ale kontrolu nad utkáním zcela získal kubánský boxer.

"Jsem trochu překvapený z bodování, některé rány neměly být bodovány," řekl romský boxer, který jde ve stopách svého dědečka. Osmnáctiletému Saundersovi se nepodařilo napodobit Amira Khana, který získal v roce 2004 v Aténách v sedmnácti letech stříbrnou olympijskou medaili.

Britský trenér Terry Edwards, který již na začátku turnaje kritizoval rozhodčí, řekl, že výsledné skóre je velmi zvláštní. "Nejsem zatrpklý, Billy prohrál, ale bodování nebylo konzistentní," stěžoval si Edwards. "Billy odvedl vyzrálý profesionální box. Prohrál s vynikajícím boxerem, který možná získá zlatou medaili," dodal pro agenturu Reuters Edwards.

"Doufám, že Billyho kariéra bude pokračovat až do roku 2012. Billy je výjimečný talent.  Je na svůj věk velmi vyzrálý, ale na další olympiádě bude ještě více a lépe se tak vypořádá se situací, se kterou se dnes setkal. Míří k tomu stát se úžasným boxerem," dodal Terry Edwards.

KAM DÁL?
Saunders úspěšně vstoupil do boxerského turnaje v Pekingu
Romský boxer bude bojovat o olympijské zlato

VIDEO
Romský boxer Billy Joe Saunders jede na olympiádu

Boxing Olympics special: Billy Joe Saunders (anglicky)

ROMEA, , REUTERS
Přečteno: 2377x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sport, Olympiáda, Hry, BoxHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo