svátek má Antonín

VYHLEDÁVÁNÍ

Saunders úspěšně vstoupil do boxerského turnaje v Pekingu

Peking, 10.8.2008 20:32, (ROMEA - VIDEO)

Romský boxer Billy Joe Saunders reprezentující Velkou Británii úspěšně vstoupil do boxerského turnaje na probíhajících olympijských hrách v Pekingu, když zvítězil v 1. kole kategorie do 69 kg nad tureckým reprezentantem Adem Kiliccim. Osmnáctiletý boxer žijící na okraji Londýna zdolal bronzového medailistu z posledního světového šampionátu hladce 14:3.

VIDEO
Boxing Olympics special: Billy Joe Saunders (anglicky)

"Kilicci je výborný borec a já jsem ho dokázal porazit více jak o deset bodů. V dalších kolech to nebudu mít jednoduché, mám těžké rozlosování, ale udělám všechno, abych uspěl," řekl po vítězném souboji Saunders.

Mladý boxer doufá, že napodobí svého krajana Amira Khana, který v sedmnácti letech získal stříbrnou medaili na olympijských hrách 2004 v Aténách.

Terry Edwards, který byl trenérem Khana během aténské olympiády, byl nadšený. "Saundersovo vystoupení bylo fantastické. Je nejmladším boxerem v našem družstvu. Dokonce je podle mě lepší než byl Amir Khan v jeho věku," řekl trenér britských boxerů Edwards.