romea - logo
26. července 2021 (pondělí)
svátek má Anna

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Veřejné prohlášení nejdeckých Romů k tragické dopravní nehodě

Nejdek, 8.9.2008 14:22, (ROMEA)

Romové z Nejdku protestují proti praktikám vedení města a Městské policie při vyšetřování dopravní nehody. Podle Romů, kteří poskytli serveru Romea.cz veřejné vyjádření, byl od policie "vyštván" městský strážník p. Silovský, který podle nich pravdivě popsal špatný stav vozovky. "Po nátlacích a rasistických projevech ze strany velitele nejdecké Městské policie na svou žádost odešel z pracovního poměru. Údajná neloajalita vůči radnici tak vedla k jeho odstranění a přitom jsou jeho slova zdokumentována nejen fotodokumentací novinářů," uvádí se v prohlášení, které server Romea.cz uveřejňuje v plném znění.

Tragická nehoda vozu Renault 19, s nímž se utrhla krajnice a řidič strhl řízení a narazil do stromu, je nejhorší havárií léta v Karlovarském kraji. Do nemocnice převezly sanitky tři děti ve věku 10, 16 a 17 let spolu s matkou (39), která zemřela na operačním sále. Stav tří dětí byl stabilizovaný. Při nehodě zemřeli devětatřicetiletý řidič, stejně stará spolujezdkyně a dva chlapci ve věku 15 a 17 let. Šlo o romskou rodinu, která bydlela sto metrů od místa tragédie.

Veřejné prohlášení nejdeckých Romů

V den pohřbu pěti našich tragicky zesnulých se my, níže podepsaní, důrazně ohrazujeme proti praktikám vedení města Nejdek. V momentě osobní tragédie nejen pro celou naši komunitu jsme rozčarováni případem městského strážníka p. Silovského, který dle pravdy a svého svědomí popsal špatný stav vozovky a jejího označení.

Po nátlacích a rasistických projevech ze strany velitele nejdecké Městské policie na svou žádost odešel z pracovního poměru - byl vyštván. Údajná neloajalita vůči radnici tak vedla k jeho odstranění a přitom jeho výpověď dokazují i fotografie novinářů.

Radnice sice projevila svou účast částkou 10.000,- Kč, ale ani tyto finance nezmírní odmítavé a celospolečensky protiromské postoje majority k nám.V takovém prostředí se nám žije nelehce, a přitom požadujeme jen rovný přístup.

V tento smutný den si více uvědomujeme i naše smutné šance a chceme věřit, že nejdecká radnice toto zohlední a třeba i volnočasovými aktivitami pro děti a větším zájmem nás podpoří.

Děkujeme všem spoluobčanům za poslední vyprovození našich mrtvých a pomoc pozůstalým.

Přečteno: 1878x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, NehodaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo