romea - logo
25. června 2016 (sobota)
svátek má Ivan
romano vodi - předplatné
Loading
rozšířené vyhledávaní

archiv zpráv

Výstava komiksů na motivy skutečných osudů příslušníků menšin žijících v ČR. Foto: Martina Pařízková

Skutečné příběhy menšin k vidění na výstavě komiksů v Městské knihovně v Praze

21.6.2016 11:34
Život příslušníků různých menšin přibližuje ode dneška výstava komiksů v Městské knihovně v Praze. Kreslíři zachytili skutečný příběh člověka bez domova,
romské aktivistky, vietnamského teenagera či postiženého děvčete. Prostřednictvím komiksů chce organizace Amnesty International (AI) seznámit děti i dospělé se situací minorit v Česku.
 celý článek

Příběhy, které (ne)začaly (FOTO: Barbora Černušáková)

Když slova padají na neúrodnou půdu a srdce se tváří v tvář nespravedlnosti svírá: Nedobrovolná sterilizace a sociální divadlo

21.6.2016 0:16
Politika nedobrovolných sterilizací se v Československu zaměřila především na skupiny, které byly považovány za hrozbu pro veřejné zdraví společnosti. Mezi těmito cílovými skupinami byly i romské ženy a během téměř třicetiletého období jich byly stovky buď sterilizovány bez svého vědomí anebo lékaři či sociálními pracovníky přinuceny dát ke své sterilizaci svolení.
 celý článek

Uprchlíci na řeckém ostrově Kos (ILUSTRAČNÍ FOTO: bau)

Na světě bylo loni rekordních 65,3 milionu uprchlíků

20.6.2016 23:21
Na světě bylo loni na útěku z domovů 65.3 milionu lidí. Podle dnešních informací Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) jde o rekordní číslo, protože poprvé počet uprchlíků přesáhl 60 milionů. Oproti roku 2014 jde o zvýšení o téměř deset procent. Na útěku je jeden člověk ze 113.
 celý článek

Martin Konvička (FOTO: Wikimedia Commons, Venca24)

Facebook v neděli zablokoval stránky protiislámské Konvičkovy iniciativy. V pondělí večer opět fungovaly

20.6.2016 15:54, (AKTUALIZOVÁNO 22:00)
Společnost Facebook v neděli zablokovala stránky Iniciativy Martina Konvičky, která vznikla po sporech uvnitř protiislámského uskupení Blok proti islámu. ČTK o tom informoval její mluvčí Miroslav Adamec. Iniciativa nefunkčnost stránek označila za ukázku nesvobody a cenzury, není si vědoma porušení žádných pravidel. V pondělí večer stránky opět fungovaly.
 celý článek

Petr Torák (FOTO: Zdeněk Ryšavý)

Petr Torák o Brexitu: Věřím, že zůstaneme

20.6.2016 16:32
Češi a Slováci tady v Peterborough o referendu o EU v posledních týdnech hodně mluví a spousta má obavy, co to pro ně bude znamenat. Tvrdí to Rom z České republiky Petr Torák, který už deset let slouží v policii v anglickém městě Peterborough, kde by stoupenci brexitu měli podle průzkumů dosáhnout vysokého vítězství.
 celý článek

Miroslav Zima během pietního aktu v Letech u Písku (FOTO: Facebook Miroslava Zimy)

Miroslav Zima: Mají vepři větší cenu než lidé?

20.6.2016 13:05
Žiji v malé zemi, kterou mám moc rád a jsem tady doma. Jen mi vadí par drobností. Žiji v zemi, ve které vládnou lidé, kteří přijímají zákony, jež umožňují a podporují dluhový byznys. V Česku žilo v roce 2014 odhadem zhruba 150 tisíc dětí, po kterých obce vymáhají poplatky za odpad, dopravní podniky nezaplacené jízdné nebo telefonní společnosti účet za volání. Chtěl bych věřit, že v souvislosti se změnami těchto zákonů je to již minulost.
 celý článek

--ilustrační foto--

František Kostlán: O život přišla Jo Coxová, matka dvou dětí. Co je víc, než právo na život?

17.6.2016 20:30
O život přišla matka dvou dětí. Proč? Protože nenávist, podepřená ideologií, má navrch nad životem i v Evropě. Vrací se doba hrdinů, kteří jsou za tu svoji „jedině správnou pravdu“
 celý článek

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1956 | »

PODPOŘTE NÁS

romea - logo