Zpravodajský server Romea.cz. Vše o Romech na jednom místě

ROMEA TV

Jan Habijanič: Mistr Evropy v MMA, aspirující na světový titul. Za úspěchy stojí rodina, trenéři a nekonečná dřina

27. dubna 2024
Čtení na 1 minutu
Jan Habijanič, student Střední školy polytechnické v Hustopečích, se bojovým sportům věnuje od šesti let. Začínal s boxem, postupně vyzkoušel K1 a od 11 let se věnuje čistě MMA. Do ringu ho přivedl jeho otec, který se sám nikdy bojovým sportům nevěnoval. „Syn byl hyperaktivní, tak jsme pro něj hledali sport, kde by se mohl takzvaně vyřádit v tělocvičně," říká Jan Habijanič, otec mistra Evropy v MMA do 18 let.

Titulní fotografie: Jan Habijanič, mistr Evropy v MMA do 18 let, během rozhovoru pro ROMEA TV (FOTO: Lukáš Cirok)

Jan má na svém kontě více než 60 zápasů, většinu z nich vyhrál. V roce 2016 získal 1. místo na Mistrovství republiky v thajském boxu – MUAY THAI. Dvakrát se účastnil Mistroství světa, jednou to bylo v Sofii, podruhé v Abu Dhabi. V Emirátech mu titul unikl o vlásek, ze tří zápasů vyhrál dva.

Evropský titul na Mistrovství Evropy XFC ve Velkém Krtíši na Slovensku se mu podařilo vybojovat 16. března 2024. Dalším jeho cílem je Mistroství světa IMMAF, které se bude konat v říjnu v hlavním městě Uzbekistánu.

Kromě rodiny stojí za jeho úspěchy i trenéři. Například Tomáš „Rattlesnake“ Hron: špička české postojářské scény. Zápasník K1, který se jako historicky první Čech probojoval do slavné organizace Glory.

Aktuálně Jan Habijanič trénuje v klubu 119 MMA v Brně pod vedením Jaroslava Hovězáka, který má 40letou zkušenost s bojovými sporty, 20 let se věnuje MMA, je bývalý reprezentant ČR v judu a aktuálně je i trenérem Jiřího Procházky, který se v dubnu v americkém Las Vegas stal novou jedničkou organizace UFC.