romea - logo
22. října 2019 (úterý)
svátek má Sabina
Loading
rozšířené vyhledávaní

Architekti provedou brněnským Cejlem

26.9.2012 11:26, (ROMEA)

Brněnská čtvrť Cejl, která je nazývaná rovněž Ghettem či brněnským Bronxem a v níž sídlí například Muzeum romské kultury, se tuto sobotu stane dějištěm setkání historiků a zájemců o architekturu. Akce, jejímž cílem bude poznat lépe toto místo, se uskuteční v rámci celostátního víkendového festivalu Den architektury.

Obyvatelé a návštěvníci více než čtyřiceti českých a moravských měst budou moci ve dnech 29.-30.9. objevovat architektonické zajímavosti a neznámá zákoutí svých měst v doprovodu mladých architektů a teoretiků.

Brněnská změť ulic, do níž je nesmazatelně vryta předválečná i poválečná historie místa, má charakter příměstské periferie. Během procházky s historičkou Martinou Zuzaňákovou budou postupně odkryty architektonické stopy minulé i současné, navštíveno Muzeum romské kultury, budova bývalé káznice i Turnhalle Radost a zmodernizovaný areál Jihomoravských plynáren (atelier A PLUS).

Sraz účastníků bude 29. 9. ve 14:00 před budovou Muzea romské kultury (Bratislavská 67).

Více informací na webových stránkách festivalu www.denarchitektury.cz.

Přečteno: 425x
 

Štítky:  
HLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo