romea - logo
25. června 2022 (sobota)
svátek má Ivan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Cheiron T: Festival Životaumění přinese divadlo Sklep a jejich legendární Mlýny

Tábor, 3.11.2014 10:57, (ROMEA)
Legendární Mlýny, legendárního divadla Sklep.
Legendární Mlýny, legendárního divadla Sklep.

Na listopad si obecně prospěšná společnost Cheiron T připravila pro širokou veřejnost již 18. ročník festivalu Životaumění. Festival přinese mimo jiné přednášku o uprchlictví, film Show s režisérem Bohdanem Bláhovcem, a v neposlední řadě také legendární představení Mlýny divadla Sklep, které se uskuteční ve čtvrtek 13. listopadu od 19 hodin v Hotelu Palcát v Táboře.

Cheiron T přichází s dalším ročníkem festivalu, jehož cílem vždy bylo dotýkat se především spodních proudů kultury, netradičního životního stylu, ale také žhavých či problematických společenských témat nebo těch, která jsou důležitá, přesto na okraji většinového zájmu.

"18. ročník festivalu s názvem Životaumění nabídne obyvatelům města Tábor několik zajímavých akcí," láká budoucí návštěvníky festivalu David Andrlíček, pracovník komunitního centra Cheiron T. Ti se mohou v listopadu těšit celkem na čtyři zajímavé akce. "První akcí, která odstartuje celý festival, bude beseda s uprchlíkem z Bharmy, která proběhne 10. listopadu od 16 hodin v komunitním centru Cheiron T," zve Andrlíček.

Mlýny

Ve čtvrtek 13. listopadu od 19 hodin proběhne v Hotelu Palcát benefiční akce pro Cheiron T. "Diváci budou mít možnost zhlédnout legendární uskupení divadla Sklep, které zde představí svou nezapomenutelnou hru Mlýny," říká Andrlíček. Divadlo Sklep a jejich „drama“ Mlýny, jsou dnes již legendou. Přesto, že se hra obrací především do dob tuhého komunismu, stále přitahuje a to nejenom pamětníky, ale láká i mladé lidi, kteří dobu minulou mají spíše zprostředkovanou od svých rodičů či z hodin dějepisu. Samozřejmě s notnou dávkou humoru a nadsázky, čímž jsou členové divadla pověstní dodnes.

Jména jako Tomáš Hanák, Milan Šteindler, Monika Načeva, David Vávra není asi třeba více představovat. Hra vychází z motivů hry „Život před sebou“ od Václava Havla a Karla Bryndy a přinese větší než malé množství poctivého „sklepního“ humoru.

„Návštěvníci tak získají jedinečnou možnost se znovu s vtipem a nadsázkou ponořit do atmosféry předlistopadových časů, kdy ´zítřek znamenal včera´,“ dodává s úsměvem Tomáš Bílý, koordinátor benefice, jejíž výtěžek půjde na činnost Komunitního centra pro děti a mládež Cheiron T.

V pátek 14. listopadu mohou od 20 hodin zajít návštěvníci na Žižkovo náměstí do Caffé gallery MP7, kde se bude promítat film Show! Autentický snímek přináší v mnohém překvapivý až šokující pohled do života teenagerské kapely 5Angels, která je de facto promyšlenou strategií, realizací byznys-plánu otce jednoho z andílků. Jeho cílem je vytvořit skvělý komerční produkt a ovládnout trh s dětskou populární hudbou.

Přítomen bude i režisér snímku Bohdan Bláhovec, který se řadí mezi nejnovější a nejpřednější mladé dokumentaristy. Po filmu bude možnost debatovat s přítomným režisérem. „Na závěr festivalu pak plánujeme taneční večírek nejenom s táborskými DJs, který proběhne v MC Orion v sobotu 15. listopadu od 20 hodin,“ zakončuje David Andrlíček.

FESTIVAL ŽIVOTAUMĚNÍ - 18. ročník

Pondělí 10.11. / 16 hodin / Cheiron T, o.p.s
"BEZ DOMOVA - MÁ ZEMĚ MĚ NECHCE"
Beseda s uprchlíky o tom, jak se žije v cizí zemi a jak lze najít uplatnění bez státního občanství. Debatu povede Mgr. Roman Varga, ředitel Cheiron T, o.p.s.

Čtvrtek 13.11. / 19 hodin / Hotel Palcát - velký sál
MLÝNY - DIVADLO SKLEP
Legendární divadelní představení opět v Táboře. Benefiční divadelní představení na podporu činnosti Cheiron T, o.p.s. Vstupné v předprodeji 290 Kč, na místě v den konání akce 350 Kč. Předprodej vstupenek probíhá od 29. září na recepci Hotelu Palcát.
Akce probíhá pod záštitou Jana Rumla - patrona Cheiron T.
Pořádá Cheiron T, o.p.s. a Fest 2004.

Pátek 14.11. / 20 hodin / Café & Gallery MP7
Promítání filmu SHOW!
Po filmu následuje debata s režisérem snímku Bohdanem Bláhovcem. Vstupné dobrovolné.

Sobota 15.11. / 20 hodin / MC Orion
Taneční večírek
Nejen s táborskými DJs.

Festival probíhá za podpory Města Tábora.

O Cheironu T

Obecně prospěšná společnost Cheiron T založila v Táboře roku 1997 Komunitní centrum pro děti a mládež (bylo to jedno z prvních komunitních center v ČR vůbec). Komunitní centrum funguje jako služba sociální prevence pro děti a mládež od 6 do 26 let. Kromě této činnosti Cheiron T, o.p.s. realizuje také: předškolní klub pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, terénní program pro mládež, komunitní práci s místní romskou komunitou a kulturně-vzdělávací akce pro veřejnost.

Cheiron T, o.p.s. je nezisková organizace s bezplatnou službou, tudíž si na svou činnost shání finance z grantů, nadací, skrze firemní či individuální dárcovství nebo právě pořádáním benefičních akcí jako je právě toto představení divadla Sklep.
Více naleznete na stránkách Cheiron T.

tisková zpráva, Cheiron T
Přečteno: 431x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Festival, Film, divadloHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo