romea - logo
26. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Filip

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Choreografka bude v Česku pracovat s Romy a uprchlíky

23.11.2015 10:44
Logo projektu Be SpectACTive! (FOTO: Repro youtube.com)
Logo projektu Be SpectACTive! (FOTO: Repro youtube.com)

S českými Romy a uprchlíky, kteří dočasně žijí či žádají o azyl v České republice, bude pracovat britsko-australská choreografka Bridget Fiskeová. Hostitelem její umělecké rezidence je od těchto dnů společnost Tanec Praha, která je součástí evropského projektu Be SpectACTive! Výstupy tvůrčí rezidence mohou vidět diváci 30. listopadu ve studiu Truhlárna. Výsledné představení bude uvedeno v prosinci během její poslední rezidence v rumunském Sibiu.

Bridget Fiskeová v rámci projektu Be SpectACTive! získala podporu pro mezinárodní koprodukci nové inscenace. Díky tomu může navštívit Lublaň, Prahu a Sibiu a pracovat zde se specifickými komunitami. Na základě dialogů a interakcí s lidmi ve třech zcela odlišných evropských městech vzniká intenzivní tanečně divadelní dílo YES move. NO move (MOVED?), které je plné výzev. Ptá se, co je opravdu v sázce, když lidé selžou v přijetí ostatních mezi sebe. Je to hra o tom, co lidi k sobě přibližuje, a co naopak oddaluje.

Pražská rezidence choreografky se zaměří na dvě sociální skupiny - Romy na Žižkově a uprchlíky či žadatele o azyl, které navštíví přímo v uprchlických zařízeních v Kostelci nad Orlicí a Bělé - Jezové. Pracuje s nimi bude od 20. listopadu do 1. prosince, ve slovinské Lublani byla v první polovině listopadu a po Praze odjede do Rumunska do města Sibiu.

Be SpectACTive! je čtyřletý mezinárodní projekt podpořený programem Kreativní Evropa na léta 2014 až 2018. Sleduje tři hlavní linie - aktivní diváctví, mezinárodní tvůrčí rezidence umělců a výzkumný projekt. Na realizaci projektu se podílí osm evropských kulturních organizací a tři výzkumné instituce. Partnerem za Českou republiku je společnost Tanec Praha, která pořádá stejnojmenný festival současného tance a provozuje divadlo Ponec.

Přečteno: 546x
 

Kam dál:

Štítky:  

divadlo, KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo