romea - logo
29. března 2020 (neděle)
svátek má Taťána
Loading
rozšířené vyhledávaní

Městská Policie Praha: Hákové kříže s tečkami pro stěstí

23.1.2020 15:12
Hákový kříž s tečkama pro štěstí, zdroj: MP ČR
Hákový kříž s tečkama pro štěstí, zdroj: MP ČR

V jednom z pražských autobusů neznámý muž v úterý v noci nakreslil hákový kříž. Když si toho všiml řidič autobusu, přivolal stisknutím tlačítka “tíseň” městskou policii a muže v autobusu zavřel do doby, než na místo přijela hlídka. Uvedla to městská policie Praha.

Třiatřicetiletý muž pomaloval několik sedaček a stěn autobusu a hlídce vysvětlil, že hákový kříž s třemi tečkami je pro štěstí. Hlídka u něj našla fixy, injekční stříkačky a dva velké kuchyňské nože. Mětská policie muže na místě zadržela a předala Policii ČR.

Podívejte se na video!

Přečteno: 1274x
 

Kam dál:

Štítky:  

Policie, hákový kříž, podezřeníHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační foto: Lukáš Houdek

V sociálně vyloučených lokalitách se kvůli onemocnění COVID-19 omezují terénní služby, pracovníci neziskovek nemají ochranné pomůcky

18.3.2020 13:30
Obyvatelé v sociálně vyloučených lokalitách se potýkají s některými specifickými problémy v souvislosti s onemocněním COVID-19. Podle ředitele Agentury pro sociální začleňování Davida Beňáka je možné u obyvatel očekávat výpadek příjmů, který může v krajním případě způsobit ztrátu bydlení anebo nesplnění podmínek insolvence. Problém může být také domácí vyučování, protože rodiny nemají dostatečné připojení k internetu. Neziskové organizace v lokalitách vyvěšují informační letáky v češtině a v romštině a kvůli nedostatku ochranných pomůcek omezují své terénní služby.
 celý článek

--ilustrační foto--

Problémy soustředěné v romských osadách na Slovensku mohou být při epidemii koronaviru smrtelné

16.3.2020 13:50
Problémy soustředěné v romských osadách na Slovensku mohou být při epidemii koronaviru smrtelné. Upozorňuje na to slovenský server SME.
 celý článek

Michael O'Flaherty, ředitel Agentury Evropské unie pro základní práva

videoMichael O'Flaherty, ředitel Agentury Evropské unie pro základní práva: V boji s koronavirem nemá rasismus místo, lze zajistit právo na zdraví i základní lidská práva každého člověka

13.3.2020 13:40
Před pár dny jsem byl šokován rozhovorem s číšníkem v jedné restauraci. Řekl mi, že epidemii koronaviru lze vyřešit tak, že se zastaví příchod migrantů do jeho země, neboť tito migranti mají špatné hygienické návyky. Díky této šokující poznámce, jsem si uvědomil, do jaké míry se současná situace dotýká lidských práv, stejně jako veřejného zdraví.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo