romea - logo
6. července 2022 (středa)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ghettofest v brněnském "Bronxu" nabídne koncerty i akce pro děti

3.6.2022 15:09
Ghettofest 2019 (FOTO: Radim Dibdiak)
Ghettofest 2019 (FOTO: Radim Dibdiak)

Takzvaný brněnský Bronx ožije v sobotu díky 11. ročníku pouličního festivalu Ghettofest. Nabídne koncerty, filmové projekce, diskuze, aktivity pro děti i možnost návštěvy otevřených ateliérů. Program festivalu poskytla ČTK za organizátory Barbora Chmelařová.

Festival začne v sobotu ve 14:00, nedočkaví návštěvníci ale mohou přijít už v pátek, třeba na dokument z romského prostředí Miri fajta nebo performanci francouzských umělců v Káznici. Pracují se světlem, tmou, ruchy, gravitací, vzduchem i pohybem, používají moderní technologie, kladou důraz na interakci s návštěvníky. Už v pátek se také otevřou ateliéry umělců v Bronxu při celobrněnské akci Open Studios.

Sobotní hlavní program nabídne návštěvníkům zábavu na více místech. Vystoupí hudebníci různých žánrů, včetně romských kapel. K hlavním hvězdám patří ukrajinští Patsyki z Franeka a kapela Zooblasters, vystupující ve zvířecích maskách.

V Káznici bude v sobotu číst Kateřina Tučková z nového románu Bílá voda. Zájemci zhlédnou dokument České televize Galerie Bronx, pojednávající o tvorbě velkoplošných maleb na zdech v Bronxu. Následuje beseda s výtvarníky a iniciátorem projektu Martinem Reinerem.

Pořadatelé nemyslí jen na zábavu, ale také na odpočinek a relaxaci v "psychozóně" Centra Platan. "Ve stínu jurty bude pro všechny zájemce a zájemkyně k dispozici unikátní prostor pro zklidnění a dočerpání fyzických i psychických sil včetně možnosti sebepoznání a kreativního vyžití. U dobrého čaje bude také příležitost probrat individuálně dotazy týkající se péče o duševní zdraví," uvedla psycholožka Lucie Želinská.

V Muzeu romské kultury mohou návštěvníci Ghettofestu navštívit komentovanou prohlídku stálé expozice. V sobotu od 16:00 se tam uskuteční také panelová diskuze Budoucnost brněnského Bronxu, zaměřená na bytovou situaci.

Přečteno: 456x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Festival, Brno, Ghettofest, Hudba, Koncert, KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo