romea - logo
5. března 2021 (pátek)
svátek má Kazimír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Jan Bendig: Nový videoklip s Tebou vám má připomenout, že na světě může být i krásně

19.2.2021 12:23
Jan Bendig ve videoklipu k písničce S tebou
Jan Bendig ve videoklipu k písničce S tebou

Na Den svatého Valentýna oslavil Jan Bendig sedmadvacáté narozeniny. K nim nejen sobě, ale i svým fanouškům nadělil dárek v podobě nového videoklipu S tebou, který před čtyřmi dny zveřejnil na Youtube. Klip, který se točil minulé léto v Tunisku, má za tuto dobu 140 tisíc zhlédnutí.

„Chtěl jsem pro vás natočit pozitivní zamilovanou skladbu, protože si myslím, že zla a smutných zpráv je kolem nás teď až moc. Proto i takový videoklip, který vám má připomenout, že na světě může být i krásně. Doufám, že se mi to povedlo,“ uvádí ke klipu Jan Bendig na svém oficiálním facebookovém profilu. V něm si zahrála i Lucie Bikárová, finalistka loňské Superstar.

VIDEO

Autorem hudby je Jiří Vidasov, který spolupracuje s dalšími úspěšnými interprety, například s Danem Bártou, Bárou Basikovou, Yannou a Evou Burešovou. Autory českoromského textu jsou Refew, Barbora Bagárová a Jan Bendig.

Scénář a režii klipu, který je především sestřihem vzpomínek z tuniské dovolené, obstaral Lukáš Rejmon. Ten je zároveň Bendigovým producentem. Kameramany klipu jsou Jan Strach a Nikita Rublev.

Jak zpěvák pro server Topvip.cz uvedl, pro příští narozeninovou oslavu si dává za cíl vyprodaný koncert v pražské hale Forum Karlín. „Udělám maximum pro to, aby to byla nezapomenutelná show, a pevně věřím, že za rok budeme opět žít v bezpečném světě,“ plánuje zpěvák.

Přečteno: 998x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Romové, Jan Bendig, VideoklipyHLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí, mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo