romea - logo
7. prosince 2021 (úterý)
svátek má Ambrož

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Městská knihovna v Praze uvede dokument Děti flamenka. Po projekci vystoupí fenomenální kytarista Morenito de Triana

27.9.2013 15:38
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

V neděli 20.října uvede Městská knihovna v Praze dokumentární film režisérky Kateřiny Hager Děti flamenka.

Film vypráví o dvou mladých talentovaných umělcích, kteří pocházejí z rozdíleného etnického a rodinného zázemí, ale jejich cesty se protnou díky jejich mimořádnému talentu a lásce k hudbě flamenka.

Amósovi je dvanáct let a vyrůstá v Salamance. Od tří let se věnuje kytaře a skládá svou vlastní hudbu. Dnes představuje vycházející hvězdu v oblasti flamenkové kytary, které vzdal nedávno hold i slavný Paco de Lucía.

Abraham je dvanáctiletý zpěvák flamenka, jenž pochází z komunity španělských Romů na periferii Madridu. Vyrůstá v široké rodině, kde je flamenkový zpěv součástí každodenní reality a předává se z generace na generaci.

Film představuje dojemný příběh o dětské slávě, cestě, která k ní vede, a pulsující subkultuře flamenka.

Rozhovor s Kateřinou Hager a rozhovor Amósem Lorou naleznete v červnovém čísle měsíčníku Romano Voďi.

Po projekci vystoupí vynikající romský kytarista Morenito de Triana (Stanislaca Kohútek) Morenito sa formoval u kytarových mistrů Gerarda Nuneza, Nina de Puru, Jose Manuela Tudelu. Jako flamencový kytarista působil ve flamencových skupinách: Andalucia a Los Caminos. Později založil vlastní flamencovou formci Lagrima.

V roce 1999 účinkoval na speciální akci pro Septet Paca de Luciu v Praze, při príležitosti jejich pražského koncertu. V roce 2005 účinkoval na koncertě skupiny Gipsy Kings v Bratislavě a v témže roce se skupinou Remedios nahrával hudbu k českému filmu Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště. O rok později se skupinou Remedios předstvavili nový muzikál Don Quijote.

Svoje kytarové umění předvedl na mnohých koncertech v Španělsku, Francii, Itálii, Německu, Turecku, Rusku, Japonsku, Kostarikc, Peru, Česku, Maďarsku, Rakousku, Polsku a na Slovensku.

Přečteno: 545x
 

Kam dál:

Štítky:  

Děti flamenka, Kateřina Hager, Morenito de Triana, Film, flamenko, Měststká knihovnaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo