romea - logo
25. ledna 2021 (pondělí)
svátek má Miloš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Skupina Imperio natočila společně s romským dětským sborem vánoční píseň

16.12.2020 19:45

Hudební skupina Imperio z Přerova nahrála za svou existenci již mnoho písní. Letos ale přichází s vánoční písničkou, kterou skupina nahrála s romským dětským sborem Triangl band. Skupina, která se specializuje na balkánské a latinskoamerické rytmy tak přišla s klidnou písní, která podle slov frontmana Milana Gábora osloví širší publikum.

„Vánoce jsou pro nás důležité. Chceme trávit čas se svou rodinou, užívat si vánoční atmosféru a právě z toho vychází naše nová píseň. Byl to spontánní nápad a píseň se povedla. Našim cílem je oslovit širší publikum a chceme aby písnička zaujala i jiné než věrné fanoušky naší kapely. Chceme, aby z písně byla cítit vánoční atmosféra a aby lidem připomněla co je na Vánocích to nejhezčí,“ řekl pro Romea.cz Milan Gábor, frontman skupiny Imperio.

„Ve videu můžeme vidět i romský dětský sbor, který si říká Triangl Band sbor.

„Dětský sbor Triangl band jsem si vybral, protože jsem je viděl zpívat a líbili se mi. Skvěle zapadali do konceptu naší skladby a myslím si, že výsledek se povedl. Doufám, že uděláme lidem radost,“ dodal Milan Gábor.

Skupina Imperio, která vznikla před 15 lety se věnuje hlavně vlastním autorským písním. Za svou kariéru koncertovala v mnoha evropských zemích jako například na Slovensku, v Polsku, v Řecku, v Litvě nebo Lotyšsku a také spolupracovala například se známou zpěvačkou Gitanou.

Přečteno: 2235x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Romové, VánoceHLAVNÍ ZPRÁVY

Vakcína proti onemocnění COVID-19 od firmy Pfizer-BioNTech (FOTO: Wikimedia Commons, U.S. Secretary of Defense)

videoRomové a očkování proti onemocnění COVID-19. Kdo si nechá dát vakcínu a kdo ne?

18.1.2021 22:10
Registrace na očkování proti onemocnění COVID-19 pro občany starší 80 let začalo v pátek 15. ledna a její začátek provázely potíže, protože systém nestíhal pod návalem zájemců o vakcínu. Podle údajů státního týmu tzv. Chytré karantény se k pondělní 13. hodině zatím zaregistrovala téměř polovina seniorů nad 80 let, kteří nežijí v domovech seniorů. Další skupiny se budou moci registrovat později. Bouřlivá diskuze o tom, zda se nechat očkovat nebo ne však nadále probíhá a je provázena celou řadou dezinformací. Server Romea.cz se snažil zjistit, jaký názor na očkování mají Romové. Proč právě v této chvíli někteří Romové podléhají dezinformacím na internetu?
 celý článek

Stanislav Křeček a Čeněk Růžička na jednom ze zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (Koláž: Romea.cz)

Občanští členové "romské rady": Křeček nezná své kompetence, k romské strategii se vyjadřuje nepravdivě, soustavně cíleně podkopává důstojnost Romů

18.1.2021 15:03
Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny dnes vydalo stanovisko, ve kterém kritizují současného Veřejného ochránce práv za jeho vyjádření ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Členové rady uvádí, že Křeček nezná rozsah svých kompetencí, když tvrdí, že vytvoření zprávy reflektující nové poznatky ve vztahu k protiprávním sterilizacím nespadají do jeho kompetencí. Za nepřípustně předsudečné považují dále jeho výroky, že Strategie je nerealizovatelným dokumentem sestaveným bez znalosti věci.
 celý článek

Annamárie Horváthová (FOTO: Athletic Legion Club - Moldava nad Bodvou)

"Dívka v balerínkách", běžkyně Annamárie Horváthová, se připravuje na mistrovství Evropy

18.1.2021 10:41
Když před dvěma lety zvítězila v běžeckém závodě, obletěly internet fotografie ze stupňů vítězů. Vedle dívek na druhém a třetím místě v běžeckých botách je na nich tehdy třináctiletá Annamárie Horváthová jen na boso v balerínkách.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo