romea - logo
5. prosince 2020 (sobota)
svátek má Jitka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Klaudia Dudová byla oceněna za herecký výkon ve filmu Cesta ven

Praha, 24.11.2014 16:57, (ROMEA)
Klaudia Dudová ve filmu Cesta ven (FOTO: www.aerofilms.cz)
Klaudia Dudová ve filmu Cesta ven (FOTO: www.aerofilms.cz)

Ve francouzském departementu Essonne, kde právě skončil Festival evropských filmů, získala Klaudia Dudová cenu za nejlepší ženský herecký výkon ve filmu Cesta ven režiséra Petra Václava. Za roli Žanety byla Dudová, která ve filmu hrála bez předchozích hereckých zkušeností, obdobně oceněna i na letošním Art Film Festu v Trenčianských Teplicích. Tam převzala ocenění dokonce z rukou Claudie Cardinalové, řekla ČTK mluvčí tohoto projektu Kateřina Bílková.

"Film Cesta ven, který se v českých kinech objevil letos v květnu, byl po dlouhých šestnácti letech prvním snímkem, který reprezentoval českou kinematografii v oficiálním programu prestižního MFF v Cannes. Do francouzské distribuce bude uveden 15. dubna 2015," dodala Bílková.

Snímek je příběhem mladé romské matky odmítající se smířit s nepříznivým společenským statusem a snažící se vybojovat lepší život pro sebe i svou dceru. Cesta ven z obtížné situace je lemována zklamáním i nadějí. Odvaha a rodičovský cit jí pomáhají překonat překážky v podobě dluhů, mantinelů většinové společnosti i problémů ve vlastní komunitě. Syrový snímek se vyhýbá soudům a patosu, k tématu přistupuje s věcným nadhledem a místy i svérázným humorem.

Klaudie Dudové si prý režisér Petr Václav všiml na romské zábavě. Herecké ambice původně neměla, pracovala jako pokladní v obchodě se smíšeným zbožím. Nedávno však s tímto režisérem a scenáristou dokončila natáčení dalšího filmu s názvem Nikdy nejsme sami, ve kterém hlavní role ztvárnili Karel Roden, Lenka Vlasáková a Miroslav Hanuš. Film vzniká v produkci společnosti Mimesis Film a v koprodukci s Českou televizí. Premiéra je naplánována na podzim příštího roku.

Film Cesta ven vznikl ve francouzské koprodukci v produkční společnosti moloko film. Jeho vznik podpořil Státní fond kinematografie a Centre National du Cinéma - Aide aux cinémas du Monde.

VIDEO

Přečteno: 1704x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Film, Ocenění, Cesta venHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák a Dougles Daňo (FOTO: Facebook Václava Siváka, koláž: Romea.cz)

videoVIDEO: Vašek Sivák jednoznačně zvítězil na světovém poháru WAKO v Praze. Titul si odnesl i Douglas Daňo

30.11.2020 19:12
Jednadvacetiletý kickboxer Václav Sivák nedal ve finále světového poháru WAKO K-1 WORLD GRAND PRIX 2020 šanci svému soupeři a převálcoval ho rychlým a tvrdým knockoutem. V sobotu večer byl úspěšný i další romský bojovník Douglas Daňo, který zvítězil ve váhové kategorii do 63,5 kilogramů.
 celý článek

Věra Duždová Horváthová (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Věra Duždová Horváthová: I umění se dá dělat s nadsázkou

30.11.2020 16:19
V dětství chtěla být herečkou a jít z jedné role do druhé. Po čase od své představy herecké kariéry upustila a zatoužila stát se filmovou kritičkou. Místo psaní recenzí se ale Věra Duždová Horváthová začala objevovat za kamerou jako režisérka a její originální videotvorba byla k vidění na výstavách v Maďarsku, Francii nebo v daleké Indii.
 celý článek

Milionář Jiří Antoš v Boxing King Klubu (FOTO: TV Prima)

videoMilionář rozdá v ostravské Bedřišce statisíce. V nové reality show zavítá i do romského boxerského klubu

30.11.2020 15:24
Televize Prima uvede již dnes večer reality show, která ve světě chytila za srdce miliony diváků. Sedm milionářů se ze dne na den dostává do světa, který je jim vzdálený. Pod změněnou identitou se ocitají na okraji společnosti, v problematických lokalitách, ale také v organizacích, které se soustředí na pomoc potřebným v sedmi českých městech. Díky projektu Milionář mezi námi se do pomoci bude moci zapojit i veřejnost. Premiéru reality show Milionář mezi námi odvysílá televize Prima dnes, 30. 11. ve 21:35.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo