romea - logo
26. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Filip

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Poslední možnost přihlásit se do soutěže! Yvetta Blanarovičová již po osmé hledá nové talenty

7.6.2016 18:12
Foto Talent La Sophia 2015
Foto Talent La Sophia 2015

V druhé polovině června se uskuteční výběrová kola 8. ročníku soutěže Talent La Sophia, jejímž cílem je vybrat a vzděláním podpořit hudebně a sportovně nadané děti z dětských domovů či podobných zařízení a sociálně znevýhodněných rodin.

Letos se od 12. do 28. června regionální kola uskuteční v Brně, Ostravě, Prievidzi (SR) a v Praze. Děti ve věku od 8-18 let se mohou výběrových kol účastnit, pokud alespoň 3 dny před termínem castingu v daném městě na webu La Sophia vyplní a odešlou elektronickou přihlášku.

Výběrová kola se konají ve dnech

12. 6. 2016 BRNO – hudba – začátek v 11:00 hod. (ZUŠ Jaroslava Kvapila)

13. 6. 2016 OSTRAVA – fotbal – začátek v 10:30 hod. (stadion FC Baník Ostrava – Bazaly)

14. 6. 2016 OSTRAVA – hudba – začátek 13:00 hod (ZUŠ E. Marhuly)

19. 6. 2016 PRAHA – hudba – začátek v 12:00 hod (ZUŠ Jižní město)

28. 6. 2016 PRAHA – fotbal – začátek v 11:00 hod (Strahov – Tréninkové centrum mládeže AC Sparta Praha)

Do projektu se od jeho vzniku zapojily stovky dětí z České republiky a ze Slovenska. Ty, které budou přijaty a postoupí do mezinárodního projektu Talent La Sophia, dostávají možnost studovat na základních uměleckých školách a konzervatořích, kde jsou za ně plně uhrazeny náklady spojené se studiem, například ubytování na internátu. Pokud se věnují sportu, nadace hradí členské příspěvky ve sportovních klubech apod.

Zakladatelkou a tváří obecně prospěšné společnosti La Sophia je herečka a zpěvačka Yvetta Blanarovičová. Organizace se již 12 let věnuje různým charitativním aktivitám na pomoc opuštěným dětem, mezinárodní projekt Talent La Sophia je však největším a stěžejním. Mezi hlavní ambasadory v oblasti hudby patří Bára Basiková, houslista Jan Talich, sólista Wihanova kvarteta Jiří Žigmund, operní pěvec Vratislav Kříž, Michal David, Helena Vondráčková, slovenská kapela Cigánski Diabli, jazzový saxofonista Ondřej Štveráček, režisér Zdeněk Troška, v oblasti fotbalu Tomáš Ujfaluši a Marek Jankulovski, Miroslav Baranek, Kamil Čontofalský, Stanislav Vlček, Martin Latka a další.

Nadační příspěvky ve všech formách mohou být přiděleny jakémukoliv mimořádně talentovanému dítěti, které žije v dětském domově nebo podobném zařízení nebo žije v sociálně znevýhodněné rodině, za předpokladu, že se zúčastní projektu Talent La Sophia a ono samo nebo prostřednictvím příslušných osob (vychovatelé, učitelé, vedení domova apod.) projeví zájem na dalším rozvíjení talentu a získání uměleckého vzdělání.

Každá žádost nebo podnět je individuálně posouzena stipendijní radou La Sophia, o. p. s., prostřednictvím příslušných odborných garantů, kteří v ní zasedají. Stipendijní rada využívá všech možností, jak materiálně, finančně nebo odborně pomoci talentovaným dětem, které prokáží umělecký potenciál, ať z vlastních zdrojů La Sophia, o. p. s. nebo vyhledáním a zpřístupněním jiných zdrojů či stipendijních fondů dalších subjektů v republikovém kontextu neziskových organizací nebo v rámci projektů La Sophia, o. p. s. a fondů Evropské unie.

Přečteno: 1625x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Talent, děti a mládežHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo