romea - logo
6. července 2022 (středa)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

PŘÍMÝ PŘENOS: Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2022

4.6.2022 19:52

Světový romský festival Khamoro, který od 29. května nabídl koncerty, výstavy a divadelní představení, uzavře galakoncert romských hudebníků 4. června. Přímý přenos galakoncertu můžete sledovat i na zpravodajském serveru Romea.cz.

Na sobotním závěrečném galakoncertu v Divadle Archa vystoupí skupina Le Čhavendar či tanečníci z Ballet Lucia Guarnido Studia. K vidění bude i představení části jediného ukrajinského profesionálního romského divadelního souboru Teatr Romans, jehož někteří členové před válkou na Ukrajině uprchli do Polska.

Festival Khamoro se uskutečnil po přestávce způsobené pandemií covidu-19 a souvisejícími vládními opatřeními. Podtitulem letošních festivalových akcí tak bylo "Pojďme se potkat", jak uvedla ředitelka pořádající organizace Slovo 21 Jelena Silajdžicová.

Na festivalu se letos představily mimo jiné kapely Imperio a Connection z Česka, izraelský kvartet Mediterranean Gypsy Swing Experience či dechové uskupení The Elvis Ajdinovic Orkestar.

Khamoro (Slunce) je podle pořadatelů největším festivalem profesionálních romských hudebníků na světě. Praha ho hostí od roku 1999. V posledních letech akci ročně navštíví zhruba 10.000 lidí.

Přečteno: 955x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Khamoro, Přímý přenos, Hudba, Kultura, FestivalHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo