romea - logo
17. května 2022 (úterý)
svátek má Aneta

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Sdružení ARA ART chystá v Praze na začátek listopadu romský divadelní online festival ROMA HEROES

28.10.2020 11:08
Z divadelního představení Chameleon Girl (foto ARA ART)
Z divadelního představení Chameleon Girl (foto ARA ART)

Od pondělí 2. listopadu do úterý 3. listopadu proběhne mezinárodní online festival romského divadla ROMA HEROES, který organizuje sdružení ARA ART. V rámci festivalu proběhne venkovní výstava, online divadelní představení a diskuse s herci a tvůrci. 

Kdy: 2. - 6. listopadu 2020 od 17 hodin
Kde: Youtube kanál ARA ART, diskuse na Zoom, výstava v parku Tusarova, Holešovice

“Romské divadlo má více než stoletou historii. Přesto, že po celé Evropě existuje celá řada aktivních romských divadel, je jejich aktivita neviditelná a zůstává v izolaci mimo hlavní kulturní a vzdělávací proud,” říká výkonný ředitel sdružení ARA ART David Tišer. Během tohoto projektu, který podpořil Visegradský fond, každý partner představí své divadelní představení nebo výstavu v Praze, v Prešově a v Budapešti.

ARA ART (CZ) již představilo mnoho svých autorských divadelních představení nejen v ČR, ale i zahraničí, ovšem nyní máme příležitost vám v České republice představit divadelní a uměleckou tvorbu našich zahraničních partnerů ze Slovenska a Maďarska.

Kdo vystoupí:

  • herec František Balog - v rámci představení “Rom z peřinky aneb ENTER THE MAJORITY” odvypráví svůj unikátní životní příběh od vyrůstání v dětském domově po dnešní působení ve Státním divadle v Košicích;
  • Státní vědecká knihovna v Prešově představí svou činnost v rámci moderované debaty se slovenskými umělci. Knihovna má jednu z nejbohatších sbírek zaměřenou na romskou kulturu, a mimo jiné zdramatizovala a uvedla některá romská literární díla;
  • Independent Theatre Hungary - ve své prezentaci představí krátká videa různých evropských romských divadelních her, výstavu o současných romských umělcích a představí také první mezinárodní romskou dramatickou sbírku - Roma Heroes;
  • herečka Emília Lovas v představení Chameleon girl.

Všechna divadelní představení můžete shlédnout na Youtube kanálu sdružení ARA ART. Diskuse proběhnou přes aplikaci Zoom. Odkazy na jednotlivé části programu naleznete v jednotlivých facebookových událostech. Obrazy Josefa Feča v rámci venkovní výstavy Neznámé barvy osobnosti bude možné vidět do 21. listopadu v Parku Tusarova v Holešovicích.

Festival je podpořen Visegrádským fondem v rámci projektu Utajené hodnoty největší menšiny ve Visegrádském regionu. Projekt vznikl na základě spolupráce tří organizací - ARA ART (CZ), Státní vědecká knihovna v Prešově (SK) a Independent Theater (HU).

Přečteno: 848x
 

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Slovensko, Česká republika, Festival, divadlo, VýstavaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo