romea - logo
6. července 2022 (středa)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Dětský den na Světovém romském festivalu Khamoro

4.6.2022 19:06

V pátek odpoledne proběhl v rámci Světového romského festivalu Khamoro tradiční Dětský den. Během něj se uskuteční hudební a taneční workshopy, vystoupení dětských romských folklorních souborů a romských hudebních kapel. Děti si mohly také z korálků udělat náramky nebo další ozdoby a pro velký úspěch z minulých let nechyběl ani unikátní vyřezávaný dřevěný kolotoč Matěje Holuba.

Festival, který od 29. května nabídl koncerty, výstavy a divadelní představení, uzavře galakoncert romských hudebníků 4. června. Program festivalu, který pořádá spolek Slovo 21, je na webu akce.

Festival Khamoro se uskutečnil po přestávce způsobené pandemií covidu-19 a souvisejícími vládními opatřeními. Podtitulem letošních festivalových akcí tak bylo "Pojďme se potkat", jak uvedla ředitelka pořádající organizace Slovo 21 Jelena Silajdžicová.

Na festivalu se letos zatím představily mimo jiné kapely Imperio a Connection z Česka, izraelský kvartet Mediterranean Gypsy Swing Experience či dechové uskupení The Elvis Ajdinovic Orkestar. Na sobotním závěrečném galakoncertu v Divadle Archa vystoupí skupina Le Čhavendar či tanečníci z Ballet Lucia Guarnido Studia. K vidění bude i představení části jediného ukrajinského profesionálního romského divadelního souboru Teatr Romans, jehož někteří členové před válkou na Ukrajině uprchli do Polska.

Khamoro (Slunce) je podle pořadatelů největším festivalem profesionálních romských hudebníků na světě. Praha ho hostí od roku 1999. V posledních letech akci ročně navštíví zhruba 10.000 lidí.

Přečteno: 608x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Khamoro, Děti, Hudba, FestivalHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo