romea - logo
7. prosince 2021 (úterý)
svátek má Ambrož

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Letní číslo Romano voďi: Stano Daniel, reportáž o sociálním bydlení v Brně i nový film Petra Václava

29.6.2017 11:02
Romano Voďi 6/2017
Romano Voďi 6/2017

Navzdory létu, které konečně převzalo vládu nad nesmělým jarem a přiválo dlouhé, prosluněné dny, dětem přiblížilo vytoužené prázdniny a dospělým alespoň pár dní dovolené, často si stačí jen zapnout večerní zprávy a dobrá nálada je ta tam. A není divu – obrazovky chrlí jednu špatnou zprávu za druhou. Zapomínat by se však nemělo ani na ty dobré, zvlášť, když se něco opravdu daří a přináší naději.

Už máte své předplatné? Nezmeškejte ani články, které jsou jen v tištěné verzi a objednávejte na www.romanovodi.cz

Jednu takovou jsme přivezli z Brna. To vloni v únoru vylosovalo 50 rodin, kterým nabídlo k nájmu sociální byt v unikátním projektu „Rapid Re-Housing“ s vizí, že v případě řešení problémů spojených se začarovanými kruhy sociálního vyloučení nemusí být „nejprve nedlužit a mít zaměstnání“ nutně ten nejlepší postup na cestě k úspěchu. Jak se vybraným rodinám žije a co všechno projekt obnáší, se dočtete v reportáži.

O tom, jestli a jak se vyplácí práce s mladými Romy, jak relativní jsou pojmy jako romská elita a svoboda slova nebo o policejním násilí na Slovensku a politice jsme si povídali v rozhovoru s romským politickým aktivistou Stanislavem Danielem.

Představíme vám také mladého slovenského graffiti umělce a sprejera Erika, zblízka se podíváme na dluhy a možnosti, jak je řešit, představíme aktuální vývojovou fázi vznikajícího digitálního archivu RomArchive, pozveme vás do kina na poslední film Petra Václava Skokan a objektivem fotografů se ohlédneme za festivalem Khamoro.

V červnovém čísle nepřišla zkrátka ani nová rubrika Romani giľi, která vám představí původní verzi songu Mesecina proslavenou slavným filmem Emira Kusturici Undergroud, ani romská literatura.

Přeji vám příjemné čtení, milí čtenáři!

 

Časopis si objednejte pomocí jednoduchého formuláře na www.romanovodi.cz.

Přečteno: 1406x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romano voďi, editorial, MédiaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo