romea - logo
5. prosince 2021 (neděle)
svátek má Jitka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

David Oplatek: Televize Nova udělala z obětí vražedného útoku zloděje klobás

Praha, 27.3.2014 13:47, (ROMEA)
Stanislav Sýkora zabil podle televize Nova zloděje klobás (FOTO: Repro TV Nova)
Stanislav Sýkora zabil podle televize Nova zloděje klobás (FOTO: Repro TV Nova)

Televize Nova ve své hlavní zpravodajské relaci večer 25. 3. 2014 přinesla reportáž o útoku, ke kterému došlo v květnu minulého roku v Teplicích a při kterém byl zavražděn Rom. Míra nepravdivých informací, které v reportáži zazněly, je neuvěřitelná.

Renáta Czadernová, moderátorka TV Nova: "Pětiletým vězením byl potrestaný muž, který zabil zloděje kvůli klobáse. K neštěstí došlo loni v květnu během oslav zahájení lázeňské sezony v Teplicích. Majitel stánku s občerstvením Stanislav Sýkora tehdy pobodal muže, kterého z krádeže klobás podezíral."

Romové, kteří byli napadeni obžalovaným a jeho kamarádem jsou zde vylíčeni jako zloději klobás. Kvůli této krádeži mělo k útoku dojít. V průběhu hlavního líčení bylo bez pochybností prokázáno, že k ničemu takovému nedošlo, což soudce konstatoval v odůvodnění rozsudku, u kterého byli novináři z Novy přítomni. Dle Novy došlo k útoku ve 4 hodiny ráno, útok se však stal o půlnoci. Navíc Nova tvrdí, že majitelem stánku měl být obžalovaný Sýkora. Není to pravda, Sýkora neměl se stánkem nikdy nic společného.

Naopak v reportáži vůbec nebylo zdůrazněno, že oba útočníci napadli skupinu Romů jen z toho důvodu, že se hlučně bavili. Obžalovaný Sýkora vytáhl na jednoho z mužů nůž a chtěl ho seknout do břicha. Tento muž měl jediné štěstí, že uskočil. Poté se Sýkora pustil do ostatních ze skupiny, jednoho z nich zabil a další dva pobodal.

To, že soud případ posoudil jako trestný čin rvačky, je skandální. Podstatou tohoto trestného činu je to, že všichni účastníci rvačky jsou pachateli. Za rvačku se však nemohou pokládat případy, kdy jedna skupina osob je napadena více útočníky a pouze se jejich útoku brání. Což byl přesně tento případ. Obžalovaný Sýkora měl být odsouzen za trestný čin vraždy, protože při bodnutí nožem do hrudníku musel vědět, že může způsobit smrt.

Nezbývá tedy jen doufat, že státní zástupkyně podá proti tomuto rozsudku odvolání a Vrchní soud tento nespravedlivý rozsudek zruší a Sýkora bude potrestán přísnějším trestem.

David Oplatek, zmocněnec pozůstalých i ostatních poškozených v případu zabití Roma v Teplicích
Přečteno: 4198x
 

Kam dál:

Štítky:  

Média, Kriminalita, Soud, Vražda, rozsudek, TepliceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo