romea - logo
21. května 2022 (sobota)
svátek má Monika

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Asistent poslance Foldyny za podněcování k nenávisti zaplatí pokutu nebo půjde do vězení!

17.6.2021 16:20
Uprchlíci na řeckém ostrově Lesbos (FOTO: YouTube.com)
Uprchlíci na řeckém ostrově Lesbos (FOTO: YouTube.com)

Asistent poslance Jaroslava Foldyny (SPD) Michal Walter Kraft, byl před dvěma dny pravomocně odsouzen za podněcování k nenávisti. Odvolací soud tak potvrdil rozsudek, který padl u soudu již v únoru letošního roku. Dle něj musí Kraft zaplatit 30 tisíc, nebo strávit 60 dní ve vězení.

Kontroverzní asistent Foldyny, bývalý baskytarista skinheadské kapely Orlík, Kraft byl odsouzen za to, že publikoval na stránkách České společnosti pro civilizační studia, za kterou stojí bývalý místopředseda Bloku proti islámu sociolog Petr Hampl, ostře nenávistný protiislámský text.

V něm se zabývá úvahami nad eliminací tohoto náboženství v Evropě.

„Lokalizovat lodě s migranty a poslat je ke dnu je z vojenského hlediska triviální záležitostí, která by se dala pojmout jako cvičení kadetů prvního ročníku vojenských škol. S několika helikoptérami a rychlými čluny vyzbrojenými kulomety a kamerami jde o misi, která by trvala řádově týdny, maximálně měsíce,“ psal Kraft.

Kraft v článku označuje za příslušníky „invazní kultury“ nebo „invazní etnikum“. Z kontextu článku vyplývá, že jde o muslimy.

„Souběžně probíhajícím krokem musí být okamžitá deportace všech příslušníků invazní kultury zpět do zemí jejich původu nebo kamkoli jinam,“ píše dále…

Nejde však zdaleka o první náznak extremismu Michala Krafta. Současný poslanecký asistent v devadesátých letech minulého století vystupoval jako baskytarista v rasisticky a xenofobně zaměřené kapele Daniela Landy Orlík, aby následně v rámci vlastního projektu Walter Kraft pokračoval v hudební kariéře například písní “Není rum, není šturm”, ve které je orlíkovský otisk skinheadské kapely na první pohled více než viditelný. Sám asistent se k přezdívce „Walter“ hlásil ještě v roce 2018.

Přečteno: 1039x
 

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, poslanec, Soud, rozsudek, trest, Migrace, Nenávist, propagaceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo