romea - logo
17. srpna 2022 (středa)
svátek má Petra

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Babiš rasistický vtip budoucí hlavní hygieničky nekomentoval, je prý odbornice. Blatný s ní o vtipu bude hovořit

5.3.2021 16:31
Andreja Babiš a Jan Blatný (FOTO: repro ČT, koláž Romea.cz)
Andreja Babiš a Jan Blatný (FOTO: repro ČT, koláž Romea.cz)

Premiér Andrej Babiš (ANO) nekomentoval sdílení rasistického vtipu budoucí novou hlavní hygieničkou Pavlou Svrčinovou, pouze uvedl, že považuje ředitelku moravskoslezské krajské hygienické stanice, která má v polovině března vystřídat ve funkci hlavní hygieničky Jarmilu Rážovou, za odborníka na svém místě. Ministr zdravotnictví Jan Blatný bude se Svrčinovou o sdílení rasistického vtipu hovořit. Řekli to na tiskové konferenci novinářům na dotazy ohledně rasistického vtipu sdíleného na její facebookové stránce.

Hlavní hygienička je zároveň náměstkyní ministra zdravotnictví. O tom, že uvažuje o výměně hlavní hygieničky, informoval po středečním jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

"Mě to velmi zarazilo, mrzí mě to a budu s ní o tom hovořit," uvedl na tiskové konferenci k rasistickému vtipu ministr zdravotnictví.

Na facebookové stránce Svrčinové byl loni v říjnu sdílen příspěvek, který ve čtvrtek romská organizace ROMEA na twitteru označila za rasistický. "Nevím, jak se mně to na profilu ocitlo, a proto jsem celý profil zrušila. Já opravdu facebook nepotřebuju," řekla k tomu ČTK Svrčinová. "Nic takového není v mém vlastním přesvědčení a rozhodně tyto pocity žádné nemám, že bych byla rasistka," uvedla večer v pořadu České televize Události, komentáře.

Sedmapadesátiletá Svrčinová vede moravskoslezskou krajskou hygienickou stanici od loňského ledna. Je odbornicí v ochraně a podpoře veřejného zdraví, dlouhá léta se specializovala na hygienu výživy a bezpečnost potravin, jako auditorka na celoevropské úrovni. Babiš dnes uvedl, že pracovala i v Bruselu. O funkci hlavní hygieničky se před pěti lety ucházela ve výběrovém řízení, kvůli novému služebnímu zákonu jí ale nebyla jako dostatečná kvalifikace uznána předchozí práce pro Evropskou.

VIDEO

Přečteno: 1830x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Vláda, Rasismus, Andrej Babiš, COVID-19, ZdravíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo