romea - logo
25. října 2020 (neděle)
svátek má Beáta

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Brzy se bude konat 2. ročník sociálního umění Případ pro sociálku

19.10.2016 17:45
Představení
Představení "Karls of Romové"

Blíží se 2. ročník festivalu sociálního umění Případ pro sociálku, který skrze angažované formy umění možnost přímých konfrontací diváků se skupinami lidí jako jsou HIV pozitivní, lidé s Aspergovým syndromem, ženy bez domova či Romové.

Akce bude probíhat od 23. do 27. října 2016 ve Venuši na Švehlovce a v autonomním sociálním centru Klinika. V pondělí 24. října od osmé hodiny večerní se bude konat představení „Kalrs of Romové“ ve Venuši na Švehlovce.

Představení vzniklo ve spolupráci se Starou Arénou Ostrava. Divadlo využívá principy žánru divadla fórum, ve kterém mají diváci možnost přímo zasáhnout do představení a na místě jej ovlivnit. Herci odehrají publiku příběh, ve kterém se hlavní protagonista musí vypořádat s nějakým problémem. Moderátor pak s diváky probírá postup protagonisty. Představení se přehrává znovu, ale diváci mají možnost jej kdykoliv zastavit a vstoupit do něj.

Součástí festivalu bude také dvoudílný workshop Akce místo soucitu aneb Co potřebují lidi bez domova? V první části proběhne diskuze o tom, co člověk bez domova žijící na ulici potřebuje nejvíce, následně v druhé polovině se všichni pokusí o výrobu potřebné věci. Výsledný výrobek bude předán lidem bez domova.

Přečteno: 784x
 

Kam dál:

Štítky:  

festival, Romové, představení, BezdomovciHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo