romea - logo
26. října 2021 (úterý)
svátek má Erik

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Bulvární server musel stáhnout článek o šikaně v Novém městě pod Smrkem, plný lží a rasové nenávisti

Nové město pod Smrkem, 13.11.2013 15:01, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Bulvární server Zprávyextra.cz zveřejnil lživý a rasistický článek o šikaně v Základní škole Nového města pod Smrkem, s tím, že šikany se dopouštějí drzí romští zvrhlíci bez jakýchkoli zábran a škola s tím nic nedělá. Po protestu vedení školy byl článek stažen, k dispozici je jen v archivu Googlu. Článek vyvolal vlnu rasistických reakcí na internetu.

V článku plném nepodložených útoků na Romy i na vedení školy stojí, že romští výrostci šikanují mladší spolužáky.

"Drzost romských ,nepřizpůsobivých´ mladistvých žáků nezná hranic! Romští ,zvrhlíci´ jak je právem nazývají rodiče psychicky a fyzicky týraných a šikanovaných dětí dnes napadají, šikanují a ubližují úmyslně slabším dětem na které si tzv. ,troufnou´ a které se nedokáží bránit. Dnes napadnou spolužáka, zítra učitelku, pozítří…třeba vás, protože tyto výrostci nemají vrozené žádné zábrany a už vůbec ne základní slušné vychování. Rodiče se tedy právem domnívají s čímž se ztotožňuje i naše redakce, že tyto problémové děti by vůbec neměli navštěvovat klasickou základní školu, ale nějakou speciální, kde by k tomu měli přizpůsoben režim," napsal mimo jiné server Zprávyextra.cz (Citujeme bez úprav.).

Informaci o konkrétním případu šikany získal tento bulvár od otce jednoho ze žáků a dál si ji už nijak neověřoval.

„Ve středu 6.11. 2013 před koncem přestávky šel můj syn na záchod kde ho čtyři starší romští spolužáci ze stejné třídy chytili. Tam mu jeden z nich nasadil tak zvanou kravatu a následně se mu snažili nacpat hlavu zcela bezdůvodně do záchodové mísy. On se jim ale vytrhl a chtěl utéct. Znovu jej chytili a začali s ním mlátit brutálním způsobem o zeď. To naštěstí zahlédla jeho spolužačka, která to běžela ihned sdělit třídní učitelce. Ta se po příchodu na toaletu snažila s problémovými romskými výrostky sjednat nápravu, ti se jí se slovy „běž do pr…. Ty stará krá… vysmáli do obličeje, jak mi doma následně sdělil se slzami v očích můj syn. Syn se mi doma svěřil, že jiné spolužáky nutí jíst čili papričky a dělají jim ty samé věci co mému synovi,“ sdělil otec šikanovaného chlapce.

Ve svém prohlášení ke lživému článku píše na webu školy její ředitelka Michaela Smutná i toto:

"Vzhledem k tomu, že se v anonymních internetových novinách objevil bulvární článek plný lží a rasové nenávisti, považujeme za nutné reagovat... mezi viníky nebyli pouze Romové, žádný z viníků nepoužil slovní urážky vůči žádnému pedagogovi školy, nikdo nikomu nestrkal hlavu do záchodové mísy, nikdo s nikým brutálně nemlátil o zeď...Vzhledem k tomu, že se škola cítí poškozena zveřejněním nepravdivých informací, zváží vedení školy podání trestního oznámení na šíření poplašné zprávy. Anonymnímu autorovi článku doporučujeme, aby před zveřejňováním podobných lží a nesmyslů kontaktoval nejprve naši základní školu, kde by získal přesnější informace."

„Opravdu jde o případ, kterého jsem minulý týden byla ve škole svědkem. Přistihla jsem skupinu žáků při šikaně jejich spolužáka. Avšak viníky nebyli pouze Romové, jak se píše v článku na nejmenovaném internetovém portálu. doplnila ředitelka Smutná pro Deník.cz.

Lživý článek zvedl mezi místními lidmi vlnu komentářů. Na sociálních sítích ho sdílely desítky lidí, často s rasistickými komentáři. Podle ředitelky Smutné nepravdivé informace školu velmi poškodily.

„Už jsme se dohodli s internetovým portálem, který anonymní, nepodepsanou zprávu vydal, o jejím zablokování," řekla Smutná.

Podle ní škola na šikanu ihned zareagovala podle všech metodických pokynů. „Ještě tentýž den jsme vyslechli oběť, svědky a okamžitě jsme informovali matku oběti. Zároveň jsme případ konzultovali s vedoucím místního oddělení policie. O dva dny později se také sešli rodiče viníků. Teď budu spolu s pedagogickou radou jednat o tom, jak děti, které šikanovaly, potrestat," vysvětlila ředitelka školy.

Přečteno: 2301x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Šikana, Vzdělávání, Rasismus, MédiaHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo