romea - logo
6. srpna 2020 (čtvrtek)
svátek má Oldřiška

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.
Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 

Ve výzvě českým občanům se mimo jiné píše:

"Jak jistě víte, v západních zemích je trendem, že antifašisté jako projev své omluvy za chování většinového obyvatelstva pokleknou před diskriminovanou skupinou obyvatel a políbí jim nohy.
Já ve spolupráci s dalšími neziskovými organizacemi Vám přináším následující výzvu: NAJDI ROMA, POKLEKNI PŘED NĚJ, POLIB MU NOHY A OMLUV SE MU ZA CHOVÁNÍ VĚTŠINOVÉHO ČESKÉHO OBYVATELSTVA - NÁSLEDNĚ NÁM ZAŠLI FOTKU.
Příkladem může být pirátský předseda pan Bartoš, který několikrát Romy podpořil a Romům úctu a solidaritu vyjádřil ...
Omluvme se Romům za léta diskriminace, útlaku a nenávisti. Nejlepší fotku následně vybereme a pro výherce budeme mít menší překvapení. Ukažme, že i v ČR se najdou tolerantní lidé. Fotky zasílejte prosím do zpráv.
Levicová pirátská aktivistka Markéta"

Například jakýsi Martin Velek na to reaguje těmito slovy: "Podívej se na sebe jak vypadáš a hlavně co jsi v životě dokázala. Pak vyhrožuj Ty jedna aktivistko, vypadající jak devadasátileté dámské přirození, a Tvé myšlenky které zřejmě nevychází z té horní poloviny těla , ale z té spodní."

Takových reakcí je pod tímto facebookovým příspěvkem mnoho. Má přes 2 000 komentářů a přes 1 800 sdílení.

Podle serveru Manipulátoři.cz falzifikovali autoři tohoto příspěvku stejnou fotografii již dříve. "Za falsifikátem stojí stránka „Levicová aktivistka Markéta“ propojená s lidmi okolo jiných rádoby recesistický stránek. Ve skutečnosti se jedná o snahu lidí okolo hnutí Trikolóra poškodit Českou pirátskou stranu a neziskové organizace," píše server Manipulátoři.cz. 

Přečteno: 1637x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Nenávist, Extremismus, krajní praviceHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo