romea - logo
28. listopadu 2020 (sobota)
svátek má René

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.
Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 

Ve výzvě českým občanům se mimo jiné píše:

"Jak jistě víte, v západních zemích je trendem, že antifašisté jako projev své omluvy za chování většinového obyvatelstva pokleknou před diskriminovanou skupinou obyvatel a políbí jim nohy.
Já ve spolupráci s dalšími neziskovými organizacemi Vám přináším následující výzvu: NAJDI ROMA, POKLEKNI PŘED NĚJ, POLIB MU NOHY A OMLUV SE MU ZA CHOVÁNÍ VĚTŠINOVÉHO ČESKÉHO OBYVATELSTVA - NÁSLEDNĚ NÁM ZAŠLI FOTKU.
Příkladem může být pirátský předseda pan Bartoš, který několikrát Romy podpořil a Romům úctu a solidaritu vyjádřil ...
Omluvme se Romům za léta diskriminace, útlaku a nenávisti. Nejlepší fotku následně vybereme a pro výherce budeme mít menší překvapení. Ukažme, že i v ČR se najdou tolerantní lidé. Fotky zasílejte prosím do zpráv.
Levicová pirátská aktivistka Markéta"

Například jakýsi Martin Velek na to reaguje těmito slovy: "Podívej se na sebe jak vypadáš a hlavně co jsi v životě dokázala. Pak vyhrožuj Ty jedna aktivistko, vypadající jak devadasátileté dámské přirození, a Tvé myšlenky které zřejmě nevychází z té horní poloviny těla , ale z té spodní."

Takových reakcí je pod tímto facebookovým příspěvkem mnoho. Má přes 2 000 komentářů a přes 1 800 sdílení.

Podle serveru Manipulátoři.cz falzifikovali autoři tohoto příspěvku stejnou fotografii již dříve. "Za falsifikátem stojí stránka „Levicová aktivistka Markéta“ propojená s lidmi okolo jiných rádoby recesistický stránek. Ve skutečnosti se jedná o snahu lidí okolo hnutí Trikolóra poškodit Českou pirátskou stranu a neziskové organizace," píše server Manipulátoři.cz. 

Přečteno: 1745x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Nenávist, Extremismus, krajní praviceHLAVNÍ ZPRÁVY

11. setkání romských studentů Baruvas proběhlo v srpnu 2020 na chatě Doubravka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

ROMEA letos poskytla stipendia dalším 94 romským studentům. Za 5 let trvání programu rozdala už 365 stipendií

26.11.2020 11:00

Organizace ROMEA na přelomu října a listopadu vyplatila 94 stipendií – tolik je letos ve stipendijním programu romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Jedná se o studenty různorodých oborů z celé České republiky, kteří mají dobré výsledky ve studiu, ale jejich socio-ekonomická situace ohrožuje dokončení střední nebo vysoké školy nebo vůbec nástup do ročníku. Program pro studenty organizace ROMEA spustila v roce 2016 a do této chvíle poskytla celkem 365 stipendií 213 studentům. Někteří ze stipendistů obdrželi totiž díky svým studijním výsledkům a aktivnímu zapojení v do programu stipendium opakovaně

 celý článek

Setkání romských studentů BARUVAS, které pravidelně pořádá organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

DOKUMENT: Vláda schválila Zprávu o stavu romské menšiny v roce 2019. Stále převládají předsudky, nejhorší je oblast bydlení, význam vzdělání u Romů roste

25.11.2020 19:30
Vláda v pondělí na svém zasedání schválila Zprávu o stavu romské menšiny v České republice za rok 2019 a zároveň vzala na vědomí informaci o naplňování Strategie romské integrace do roku 2020 v roce 2019. Zprávu o stavu romské menšiny, kterou zpravodajský server Romea.cz zveřejňuje v plném znění, schválila také Rada vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Největší světový romský festival Khamoro se přesouvá na internet. Na koncerty se můžete podívat zdarma!

24.11.2020 20:45
Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci v České republice bude letošní ročník festivalu KHAMORO poprvé v on-line formátu. Letošní ročník se rozdělil na dvě části. První část koncertů proběhla v září, druhá část začne v sobotu 28. 11. a bude streamována přes internet. Záštitu nad festival převzal ministr kultury Lubomír Zaorálek a primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo