romea - logo
16. května 2022 (pondělí)
svátek má Přemysl

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.
Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 

Ve výzvě českým občanům se mimo jiné píše:

"Jak jistě víte, v západních zemích je trendem, že antifašisté jako projev své omluvy za chování většinového obyvatelstva pokleknou před diskriminovanou skupinou obyvatel a políbí jim nohy.
Já ve spolupráci s dalšími neziskovými organizacemi Vám přináším následující výzvu: NAJDI ROMA, POKLEKNI PŘED NĚJ, POLIB MU NOHY A OMLUV SE MU ZA CHOVÁNÍ VĚTŠINOVÉHO ČESKÉHO OBYVATELSTVA - NÁSLEDNĚ NÁM ZAŠLI FOTKU.
Příkladem může být pirátský předseda pan Bartoš, který několikrát Romy podpořil a Romům úctu a solidaritu vyjádřil ...
Omluvme se Romům za léta diskriminace, útlaku a nenávisti. Nejlepší fotku následně vybereme a pro výherce budeme mít menší překvapení. Ukažme, že i v ČR se najdou tolerantní lidé. Fotky zasílejte prosím do zpráv.
Levicová pirátská aktivistka Markéta"

Například jakýsi Martin Velek na to reaguje těmito slovy: "Podívej se na sebe jak vypadáš a hlavně co jsi v životě dokázala. Pak vyhrožuj Ty jedna aktivistko, vypadající jak devadasátileté dámské přirození, a Tvé myšlenky které zřejmě nevychází z té horní poloviny těla , ale z té spodní."

Takových reakcí je pod tímto facebookovým příspěvkem mnoho. Má přes 2 000 komentářů a přes 1 800 sdílení.

Podle serveru Manipulátoři.cz falzifikovali autoři tohoto příspěvku stejnou fotografii již dříve. "Za falsifikátem stojí stránka „Levicová aktivistka Markéta“ propojená s lidmi okolo jiných rádoby recesistický stránek. Ve skutečnosti se jedná o snahu lidí okolo hnutí Trikolóra poškodit Českou pirátskou stranu a neziskové organizace," píše server Manipulátoři.cz. 

Přečteno: 1880x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Nenávist, Extremismus, krajní praviceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo