romea - logo
6. dubna 2020 (pondělí)
svátek má Vendula
Loading
rozšířené vyhledávaní

Český západ pořádá dobročinný vánoční jarmark ve prospěch romské osady Sečovce

16.12.2015 12:23
Český západ: Putování k živému betlému (FOTO: Český západ o.p.s)
Český západ: Putování k živému betlému (FOTO: Český západ o.p.s)

Tradiční putování k živému betlému pořádá organizace Český západ 22. prosince. Letos bude navíc u komunitního centra v Dobré Vodě otevřen i dobročinný jarmark s ručními výrobky od dětí i dospělých obyvatel Dobré Vody a dalších dobrovolníků. Jarmark nabídne vánoční ozdoby, přáníčka, ozdoby do vlasů, náušnice, šátky nebo ruční keramika z dobrovodské keramické dílny.

„Akce letos výjimečně začíná již v 15 hodin a to dobročinným vánočním jarmarkem ve prospěch romské osady Sečovce na východním Slovensku. Tu pracovníci Českého západu letos na podzim navštívili a zaujalo je tam dílo sestry Bernadetty a dalších pracovníků z Arcidiecézní charity Košice. Ve dvoutisícové osadě tam úspěšně pracují nejen s dětmi a mládeží, ale také s ženami a celou komunitou,“ vysvětlil ředitel Českého západu Ladislav Lego pro server mistnikultura.cz.

Český západ působí v sociálně vyloučených lokalitách na Toužimsku a Tepelsku v Karlovarském kraji, kde nabízí sociální služby - sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi a terénní programy, a řadu komunitních aktivit.

Přečteno: 490x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, Český západHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo