romea - logo
28. května 2022 (sobota)
svátek má Vilém

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Český západ pořádá dobročinný vánoční jarmark ve prospěch romské osady Sečovce

16.12.2015 12:23
Český západ: Putování k živému betlému (FOTO: Český západ o.p.s)
Český západ: Putování k živému betlému (FOTO: Český západ o.p.s)

Tradiční putování k živému betlému pořádá organizace Český západ 22. prosince. Letos bude navíc u komunitního centra v Dobré Vodě otevřen i dobročinný jarmark s ručními výrobky od dětí i dospělých obyvatel Dobré Vody a dalších dobrovolníků. Jarmark nabídne vánoční ozdoby, přáníčka, ozdoby do vlasů, náušnice, šátky nebo ruční keramika z dobrovodské keramické dílny.

„Akce letos výjimečně začíná již v 15 hodin a to dobročinným vánočním jarmarkem ve prospěch romské osady Sečovce na východním Slovensku. Tu pracovníci Českého západu letos na podzim navštívili a zaujalo je tam dílo sestry Bernadetty a dalších pracovníků z Arcidiecézní charity Košice. Ve dvoutisícové osadě tam úspěšně pracují nejen s dětmi a mládeží, ale také s ženami a celou komunitou,“ vysvětlil ředitel Českého západu Ladislav Lego pro server mistnikultura.cz.

Český západ působí v sociálně vyloučených lokalitách na Toužimsku a Tepelsku v Karlovarském kraji, kde nabízí sociální služby - sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi a terénní programy, a řadu komunitních aktivit.

Přečteno: 510x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, Český západHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo