romea - logo
3. dubna 2020 (pátek)
svátek má Richard
Loading
rozšířené vyhledávaní

Chomutovští fanoušci se při derby s Litvínovem chovali vzorně. Žádný rasismus

Chomutov, 1.3.2013 16:20, (ROMEA)
Fanoušci hokejové klubu Piráti Chomutov (FOTO: http://www.piratichomutov.cz)
Fanoušci hokejové klubu Piráti Chomutov (FOTO: http://www.piratichomutov.cz)

Podle policistů jeden z nejrizikovějších zápasů hokejové extraligy mezi Chomutovem a Litvínovem skončil bez jakýchkoliv excesů. V minulosti chomutovští fandové vyvolávali bitky a rasistické pokřiky byly pravidelnou kulisou zápasů. Při posledním derby s Litvínovem však byli vzorní.

V roce 2010 chomutovští fanoušci napadli a zranili pět fandů z Ústí nad Labem. Loni v říjnu na stadionu v Litvínově zaútočili na ochranku, venku tropili výtržnosti, odpalovali světlice, vyvolávali bitky s litvínovskými fandy. Týden nato pokřikovali na libereckého hráče tmavé pleti Wayna Simmondse "opice", "hu hu hu" a po chvíli se ozval i pokřik "Ku-klux-klan" a popěvek "mrtvola Cikána plave po vodě, a to patří k přírodě". Křiklouni u soudu uvedli, že řvalo až 200 lidí a že je to v Chomutově běžné. Připomíná server iDNES.cz.

Úterní zápas proti Litvínovu však proběhl zcela v klidu. "Zápas proběhl klidně, policie zasahovat nemusela," uvedla podel iDNES.cz policejní mluvčí Marie Pivková. Atmosféra byla přátelská, žádné napětí, násilí ani rasistické výlevy.

ryz, iDNES.cz
Přečteno: 858x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Hokej, SportHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo