romea - logo
6. prosince 2021 (pondělí)
svátek má Mikuláš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Člověk v tísni: Odchod obyvatel ze staticky narušeného domu v Předlicích je nutností

Ústí nad Labem, 2.11.2012 21:14, (ROMEA)
Beneše Lounského 5 v Předlicích (FOTO: Google Maps)
Beneše Lounského 5 v Předlicích (FOTO: Google Maps)

Společnost Člověk v tísni, o.p.s. se v Ústí nad Labem v těchto dnech spolupodílí na hledání způsobů řešení nepříznivé situace rodin z ulice Beneše Lounského 5 v Předlicích. Špatnou péčí vlastníka nemovitosti, kterým je soukromá osoba, došlo k degradaci nosných částí objektu. V minulosti byl vlastník domu několikrát upozorňován na nutné opravy a investice, a to jak nájemníky, některými odbory magistrátu města Ústí nad Labem, tak i pracovníky společnosti Člověk v tísni.

„Již v minulosti zde docházelo k úpravám bez stavebního povolení, které dle našeho názoru přispěly ke zhoršení jeho statiky. S vlastníkem vede stavební odbor v Ústí nad Labem v této věci správní řízení. Dle našeho názoru je setrvání rodin v objektu život ohrožující. Původně v domě žilo 7 rodin, 5 rodinám se podařilo zajistit nové ubytování, 2 rodiny si zajistily ubytování bez naší asistence,“ říká Vít Kučera, ředitel ústecké pobočky organizace. V průběhu následujících dnů bude terénní sociální pracovnice společnosti jednat s majitelem domu, který chce obyvatelům zajistit dlouhodobé nájemní bydlení.

K situaci rodin v život ohrožujícím objektu proběhly dvě koordinační schůzky. Ani na jednu se vlastník nemovitosti nedostavil. Jednání ve čtvrtek 1. 11. 2012 v Předlicích se zúčastnila zástupkyně nájemníků paní Jaslová, Jan Husák z Magistrátu města, zástupci stavebního odboru, Úřadu práce a městské policie. Jednání byla přítomna i terénní pracovnice společnosti Člověk v tísni. V druhé části jednání byli individuálně přítomni zástupci všech bytových jednotek z domu Beneše Lounského 5, cílem této části bylo podpořit jednotlivé rodiny v řešení nepříznivé situace, kterou svou nečinností způsobil vlastník nemovitosti.

„V rámci naší znalosti situace v Předlicích odhadujeme, že je 29 objektů v havarijním stavu, z toho ve dvou domech bydlí nájemníci,“ dodává Kučera. Řešením pro obdobné situace je jednak rychlé zprostředkování přechodného nouzového bydlení na velmi krátkou a omezenou dobu, a to především pro zajištění bezpečnosti dotčených rodin, a dále hledání individuálního řešení s ohledem na jejich potřeby a možnosti - asistence a podpora jednotlivých rodin při hledání jiného nájemního bydlení. „Koordinovaný postup města vůči vlastníkovi životu nebezpečné nemovitosti a podporu pro nájemníky v hledání jiného bydlení považujeme za správný postup a v případě této nemovitosti za jediný možný,“ uzavírá ředitel ústecké pobočky organizace Člověk v tísni.

Tiskové vyjádření společnosti Člověk v tísni ke kauze domu v ulici Beneše Lounského
Přečteno: 1394x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Bydlení, Předlice, Člověk v tísniHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo