romea - logo
21. května 2022 (sobota)
svátek má Monika

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Čtyři Romové budou od příštího týdne v Jihlavě působit jako asistenti prevence kriminality

13.5.2020 10:48
Asistenti prevence kriminality, ilustrační foto.
Asistenti prevence kriminality, ilustrační foto.

Jihlava bude mít od příštího týdne nové asistenty prevence kriminality. Půjde o čtyři Romy, kteří zvítězili ve výběrovém řízení. Mají podpořit městskou policii při řešení různých situací, jež mohou vést k narušování občanského soužití, sousedských vztahů či k protiprávnímu jednání. Informuje o tom iDnes.cz.

„Chtěli jsme, aby se členové a členky romské komunity mohli sami zapojovat do hledání řešení, která budou přínosná pro ně samé i pro majoritní společnost. Jednou z možností, kterou účastníci sami navrhli, byli právě asistenti prevence,“ přiblížila zastupitelka Eva Nováková (Piráti, Žijeme Jihlavou) s tím, že projekt má v romské komunitě velký ohlas.

K asistentům, kteří budou řešit problémy, patří i David Drevňák, jenž dříve působil jako pracovník v sociálních službách v Oblastní charitě Jihlava.

„O asistentech prevence kriminality už jsem slyšel z jiných měst. Líbilo se mi, že Romové mohou tímto způsobem pomáhat městu a být mostem mezi romskou komunitou a policií. Myslím, že mohou pomoci předejít mnohým nedorozuměním,“ věří Drevňák.

Luboš Patkaň, další ze čtyř nových asistentů, dodává: „V tuhle chvíli je to pro mě výzva a velká neznámá. Celý život jsem pracoval ve fabrikách a na stavbách, ale měl jsem vždy sen dokončit střední vzdělání a vstoupit do armády.“

Dodal, že je hrdým Romem a jeho přáním bylo posouvat romskou komunitu kupředu. „Být vzorem a ukázat, že člověk může překonat hodně překážek. Celý život pracuji i s neromy, proto vím, že hodně problémů vzniká ze strachu a neznalosti,“ řekl.

CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE ZDE.

fk, iDnes.cz
Přečteno: 2937x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Jihlava, Prevence, Kriminalita, asistent prevence kriminalityHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo