romea - logo
14. listopadu 2019 (čtvrtek)
svátek má Sáva
Loading
rozšířené vyhledávaní

Cyril Koky: Sociálně vyloučené romské lokality představují past, se kterou si stát neví rady

Praha, 16.12.2014 8:52, (ROMEA)
Cyril Koky, koordinátor pro romské záležitosti Krajského úřadu Středočeského kraje, 15. 12. 2014 na setkání zástupců obcí s rozšířenou působností a poskytovatelů sociálních služeb, které působí ve středních Čechách. (FOTO: www.kr-stredocesky.cz)
Cyril Koky, koordinátor pro romské záležitosti Krajského úřadu Středočeského kraje, 15. 12. 2014 na setkání zástupců obcí s rozšířenou působností a poskytovatelů sociálních služeb, které působí ve středních Čechách. (FOTO: www.kr-stredocesky.cz)

Pět desítek zástupců obcí s rozšířenou působností a poskytovatelů sociálních služeb, které působí ve středních Čechách, se zúčastnilo konference na téma „Problematika sociálního vyloučení“, kterou v pondělí 15. prosince 2014 uspořádal Odbor sociálních věcí Krajského úřadu Středočeského kraje (KÚSK). Serveru Romea.cz to sdělil Cyril Koky, koordinátor pro romské záležitosti KÚSK.

„Hlavním smyslem konference byla diskuse o možnostech financování sociálních služeb v kraji. Věnovali jsme se také situaci v oblasti bytové problematiky. Zajímavá byla prezentace zástupce obecně prospěšné společnosti Nové ekonomiky ohledně odpovědného zadávání veřejných zakázek s důrazem na uplatnění podmínky zaměstnávání 10 procent dlouhodobě nezaměstnaných osob na veřejných zakázkách ze strany kraje a obcí,“ informoval Vladislav Fryč, vedoucí oddělení sociálních služeb a humanitárních činnosti KÚSK.

Ve druhé části se účastníci jednání věnovali významu místních akčních skupin ve vztahu k osobám ohroženým sociálním vyloučením a práci Policie ČR ve vztahu k národnostním menšinám ve středních Čechách. „Sociálně vyloučené romské lokality v jednotlivých regionech ČR představují past, se kterou si stát neví rady. Nárůst sociálně vyloučených romských lokalit zásadním způsobem narušuje sociální soudržnost ve společnosti, vyvolává sociální a národnostní napětí a posiluje pravicový extremismus. Dlouhodobé neřešení této situace může mít nedozírné následky,“ zdůraznil Cyril Koky.

ryz, Tisková zpráva Krajského úřadu Středočeského kraje
Přečteno: 1727x
 

Kam dál:

Štítky:  

Středočeský kraj, Sociální, sociální práce, Sociální systémHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

videoGipsy.cz vydali nový klip. Nekoukejte jen do mobilů a běžte ven, vyzývají dospělé a děti

13.11.2019 10:03
Hudební skupina Gipsy.cz přichází po delší době s novým singlem, který je zároveň ochutnávkou z připravovaného alba, jenž vyjde v příštím roce. K písni „Život jde dál“ natočili rovněž videoklip.
 celý článek

Napravo původní památník, nalevo zničený památník (FOTO: Facebook)

Vandalové zničili památník romského holocaustu ve Skotsku

11.11.2019 14:27
Minulé pondělí se pracovníci organizace Romano Lav dozvěděli od místních obyvatel, že ve čtvrti Govanhill, ve městě Glasgow došlo k zavrženíhodnému činu. Neznámí vandalové totiž v tamním parku zničili památník, který byl věnován obětem romského holokaustu.
 celý článek

Vítězka Miss České republiky 2019, foto: archiv Nikola Kokyová

videoMiss ČR Nikola Kokyová: Rodiče mě naučili zůstávat nohama na zemi. Doufám, že pomůžu změnit názor na Romy

8.11.2019 15:54
V úterý 29. října převzala korunku a titul Miss České republiky 2019 dvacetiletá Nikola Kokyová z Kolína.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo