romea - logo
25. května 2020 (pondělí)
svátek má Viola
Loading
rozšířené vyhledávaní

Cyril Koky: Sociálně vyloučené romské lokality představují past, se kterou si stát neví rady

Praha, 16.12.2014 8:52, (ROMEA)
Cyril Koky, koordinátor pro romské záležitosti Krajského úřadu Středočeského kraje, 15. 12. 2014 na setkání zástupců obcí s rozšířenou působností a poskytovatelů sociálních služeb, které působí ve středních Čechách. (FOTO: www.kr-stredocesky.cz)
Cyril Koky, koordinátor pro romské záležitosti Krajského úřadu Středočeského kraje, 15. 12. 2014 na setkání zástupců obcí s rozšířenou působností a poskytovatelů sociálních služeb, které působí ve středních Čechách. (FOTO: www.kr-stredocesky.cz)

Pět desítek zástupců obcí s rozšířenou působností a poskytovatelů sociálních služeb, které působí ve středních Čechách, se zúčastnilo konference na téma „Problematika sociálního vyloučení“, kterou v pondělí 15. prosince 2014 uspořádal Odbor sociálních věcí Krajského úřadu Středočeského kraje (KÚSK). Serveru Romea.cz to sdělil Cyril Koky, koordinátor pro romské záležitosti KÚSK.

„Hlavním smyslem konference byla diskuse o možnostech financování sociálních služeb v kraji. Věnovali jsme se také situaci v oblasti bytové problematiky. Zajímavá byla prezentace zástupce obecně prospěšné společnosti Nové ekonomiky ohledně odpovědného zadávání veřejných zakázek s důrazem na uplatnění podmínky zaměstnávání 10 procent dlouhodobě nezaměstnaných osob na veřejných zakázkách ze strany kraje a obcí,“ informoval Vladislav Fryč, vedoucí oddělení sociálních služeb a humanitárních činnosti KÚSK.

Ve druhé části se účastníci jednání věnovali významu místních akčních skupin ve vztahu k osobám ohroženým sociálním vyloučením a práci Policie ČR ve vztahu k národnostním menšinám ve středních Čechách. „Sociálně vyloučené romské lokality v jednotlivých regionech ČR představují past, se kterou si stát neví rady. Nárůst sociálně vyloučených romských lokalit zásadním způsobem narušuje sociální soudržnost ve společnosti, vyvolává sociální a národnostní napětí a posiluje pravicový extremismus. Dlouhodobé neřešení této situace může mít nedozírné následky,“ zdůraznil Cyril Koky.

ryz, Tisková zpráva Krajského úřadu Středočeského kraje
Přečteno: 1738x
 

Kam dál:

Štítky:  

Středočeský kraj, Sociální, sociální práce, Sociální systémHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo