romea - logo
9. prosince 2019 (pondělí)
svátek má Vratislav
Loading
rozšířené vyhledávaní

Děčín: Nájemníci poctivě platili, majitel vodárnám ne. Další dům je bez vody

Děčín, 28.7.2014 14:20, (ROMEA)
Majitel nemovitosti neuhradil i přes výzvu dodavatele dlužnou částku za vodu a tak došlo k 15. červnu k přerušení dodávky vody pro celý dům v děčínské ulici Vítězství. Žije tu šest rodin a všichni jsou bez vody. (FOTO: Drahomír Radek Horváth)
Majitel nemovitosti neuhradil i přes výzvu dodavatele dlužnou částku za vodu a tak došlo k 15. červnu k přerušení dodávky vody pro celý dům v děčínské ulici Vítězství. Žije tu šest rodin a všichni jsou bez vody. (FOTO: Drahomír Radek Horváth)

Majitel nemovitosti neuhradil i přes výzvu dodavatele dlužnou částku za vodu a tak došlo k 15. červenci k přerušení dodávky vody pro celý dům v děčínské ulici Vítězství. Žije tu šest rodin a všichni jsou bez vody.

Nájemné, služby v domě a vodné platí všichni řádně pronajímateli. Ten ale za dodávku vody vodárnám nezaplatil. Kvůli dluhu a přes veškeré výzvy byl dodavatel nucen dodávku vody přerušit. "Voda byla odpojena kvůli desetitisícovým dluhům majitele, firmy Tenby," řekla pro iDNES.cz mluvčí Severočeských vodovodů a kanalizací Iveta Kardianová.

Nájemníci se pokoušeli kontaktovat správcovskou firmu BGV, která má jejich dům na starosti, ale prozatím bez výsledku a voda již druhý týden neteče.

Obyvatelka domu: "Musím vodu kupovat, na splachování toalety chodím s barelem několik stovek metrů k řece Labi."

"Řádně jsem platila. Můj syn s rodinou, který bydlí naproti, také platil," uvedla pro server Romea.cz jedna z obyvatelek domu. Její syn má děti v předškolním věku a není to jediná rodina s dětmi, která je v tomto domě vystavena takovým podmínkám.

"Musím vodu kupovat, na splachování toalety chodím s barelem několik stovek metrů k řece Labi. Jako důchodkyně to mám složité, ale účty mám řádně placené," uvádí obyvatelka domu a ukazuje zaplacené složenky.

Další nájemnice v domě má v této situaci obavy z šíření infekčních chorob. Navíc střecha domu, jak ukazuje na půdě, je v dezolátním stavu a na několika místech prosakuje, což majitel nemovitosti také neřeší.

"V tomto parném počasí chodí všichni nájemníci shánět vodu, kde se dá. K sousedům z protějších domů, k řece Labi nebo pokud jim to finanční situace dovolí nakupují vodu balenou," uvedla pro server Romea.cz nájemnice.

Magistrát města, podle pátečního vyjádření, již odmítá neustále řešit problémy mezi majiteli nemovitostí a nájemníky.

Zdroj velice blízký městskému úřadu Děčín však tvrdí, že radní se dnes v pondělí sešli a kontaktovali jak majitele nemovitosti, tak dodavatele vody. "Majitel sdělil, že dnes uhradí pohledávku vůči dodavateli a dodavatel potvrdil, že v takovém případě obnoví dodávky vody," uvedl pro Romea.cz zdroj, který nechtěl bát jmenován.

Otázkou je jak dlouho nájemníci v takové extrémní situaci vydrží a kdy se začnou stěhovat pryč z domu. Sami podle jejich vyjádření nevědí a hlavně nechápou, proč by se stěhovat měli, když jako nájemníci se vůči pronajímateli neprovinili neplacením smluvených záloh a plateb za užívání bytu.

Dnešní intervence Městského úřadu do celé záležitosti však vnáší naději, že kauza bude v nejbližší době vyřešena.

Přečteno: 838x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Bydlení, DěčínHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo