romea - logo
15. srpna 2020 (sobota)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Děčín: Nájemníci poctivě platili, majitel vodárnám ne. Další dům je bez vody

Děčín, 28.7.2014 14:20, (ROMEA)
Majitel nemovitosti neuhradil i přes výzvu dodavatele dlužnou částku za vodu a tak došlo k 15. červnu k přerušení dodávky vody pro celý dům v děčínské ulici Vítězství. Žije tu šest rodin a všichni jsou bez vody. (FOTO: Drahomír Radek Horváth)
Majitel nemovitosti neuhradil i přes výzvu dodavatele dlužnou částku za vodu a tak došlo k 15. červnu k přerušení dodávky vody pro celý dům v děčínské ulici Vítězství. Žije tu šest rodin a všichni jsou bez vody. (FOTO: Drahomír Radek Horváth)

Majitel nemovitosti neuhradil i přes výzvu dodavatele dlužnou částku za vodu a tak došlo k 15. červenci k přerušení dodávky vody pro celý dům v děčínské ulici Vítězství. Žije tu šest rodin a všichni jsou bez vody.

Nájemné, služby v domě a vodné platí všichni řádně pronajímateli. Ten ale za dodávku vody vodárnám nezaplatil. Kvůli dluhu a přes veškeré výzvy byl dodavatel nucen dodávku vody přerušit. "Voda byla odpojena kvůli desetitisícovým dluhům majitele, firmy Tenby," řekla pro iDNES.cz mluvčí Severočeských vodovodů a kanalizací Iveta Kardianová.

Nájemníci se pokoušeli kontaktovat správcovskou firmu BGV, která má jejich dům na starosti, ale prozatím bez výsledku a voda již druhý týden neteče.

Obyvatelka domu: "Musím vodu kupovat, na splachování toalety chodím s barelem několik stovek metrů k řece Labi."

"Řádně jsem platila. Můj syn s rodinou, který bydlí naproti, také platil," uvedla pro server Romea.cz jedna z obyvatelek domu. Její syn má děti v předškolním věku a není to jediná rodina s dětmi, která je v tomto domě vystavena takovým podmínkám.

"Musím vodu kupovat, na splachování toalety chodím s barelem několik stovek metrů k řece Labi. Jako důchodkyně to mám složité, ale účty mám řádně placené," uvádí obyvatelka domu a ukazuje zaplacené složenky.

Další nájemnice v domě má v této situaci obavy z šíření infekčních chorob. Navíc střecha domu, jak ukazuje na půdě, je v dezolátním stavu a na několika místech prosakuje, což majitel nemovitosti také neřeší.

"V tomto parném počasí chodí všichni nájemníci shánět vodu, kde se dá. K sousedům z protějších domů, k řece Labi nebo pokud jim to finanční situace dovolí nakupují vodu balenou," uvedla pro server Romea.cz nájemnice.

Magistrát města, podle pátečního vyjádření, již odmítá neustále řešit problémy mezi majiteli nemovitostí a nájemníky.

Zdroj velice blízký městskému úřadu Děčín však tvrdí, že radní se dnes v pondělí sešli a kontaktovali jak majitele nemovitosti, tak dodavatele vody. "Majitel sdělil, že dnes uhradí pohledávku vůči dodavateli a dodavatel potvrdil, že v takovém případě obnoví dodávky vody," uvedl pro Romea.cz zdroj, který nechtěl bát jmenován.

Otázkou je jak dlouho nájemníci v takové extrémní situaci vydrží a kdy se začnou stěhovat pryč z domu. Sami podle jejich vyjádření nevědí a hlavně nechápou, proč by se stěhovat měli, když jako nájemníci se vůči pronajímateli neprovinili neplacením smluvených záloh a plateb za užívání bytu.

Dnešní intervence Městského úřadu do celé záležitosti však vnáší naději, že kauza bude v nejbližší době vyřešena.

Přečteno: 872x
 

Kam dál:

Štítky:  

Bydlení, DěčínHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo