romea - logo
2. dubna 2020 (čtvrtek)
svátek má Erika
Loading
rozšířené vyhledávaní

Deník Právo: Léčení 14 syrských dětí odloženo

22.6.2015 10:40
Zvlášť dramatická je situace v Sýrii, kde je kvůli občanské válce na útěku 6,5 milionu lidí a dalších 2,5 milionu Syřanů už uprchlo ze země. Foto: Facebook - Help Syrian Refugees
Zvlášť dramatická je situace v Sýrii, kde je kvůli občanské válce na útěku 6,5 milionu lidí a dalších 2,5 milionu Syřanů už uprchlo ze země. Foto: Facebook - Help Syrian Refugees

Ministerstvo vnitra pozastavilo přípravu přesídlení 14 syrských dětí s rodinami, tedy zhruba 70 osob z Jordánska do Česka, píše deník Právo. Děti se zde měly léčit s těžkými chorobami. Podle deníku konstatovala motolská nemocnice, že vzhledem k jejich zdravotnímu stavu nemůže vytipované pacienty přijmout.

Právo cituje ze zprávy, kterou poslal ministr Milan Chovanec vládním kolegům: „Vzhledem k profilu nemocí dětí není možné tyto osoby v ČR léčit, a to buď z důvodu extrémní náročnosti léčby (a s tím spojenými vysokými finančními náklady na léčbu), nebo z důvodu vysoké pravděpodobnosti neúspěšnosti případné léčby.“ Lékaři by ve spolupráci s pracovníky ministerstva vnitra měli nyní vybrat nové dětské pacienty.

Česká vláda rozhodla o přijetí nemocných syrských dětí už v lednu a podle tehdejších předpokladů měli děti spolu s rodinami do ČR přijet do poloviny roku. Nyní je zřejmé, že nepřijedou dřív než na podzim.

Přijetí nemocných syrských dětí vláda prezentovala jako gesto solidarity při řešení aktuální uprchlické krize. Tuzemští politici opakovaně zdůrazňují, že Česko si nemůže dovolit přijmout větší množství uprchlíků, odmítají kvóty pro přerozdělování uprchlíků v rámci EU a zdůrazňují, že situaci je nutno řešit v místech, odkud migranti do Evropy směřují.

Přečteno: 482x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

uprchlík, EUHLAVNÍ ZPRÁVY

David Beňák v rozhovoru pro ROMEA TV

videoDavid Beňák: Jak postupovat při žádosti o podporu při ztrátě práce a jak dlouho můžeme čerpat ošetřovné na dítě

31.3.2020 16:50
Co zásadního řeší agentura? Co teď připravuje a snaží se prosadit? Co dělat, když příjem rodiny poklesl a vznikly problémy s úhradou nákladů na živobytí? Na co mají lidé ve stavu nouze nárok?
 celý článek

Děti z teplického Klokánku při předávání sbírky (FOTO: Facebook Klokánek Teplice)

Romové v Bílině uspořádali sbírku pro Klokánek v Teplicích. Zapojily se desítky lidí

31.3.2020 14:39
Do pomoci potřebným se v době pandemie zapojili i Romové z Bíliny. Kadeřník Emil Karička zorganizoval sbírku potřebného materiálu pro Klokánek v Teplicích.
 celý článek

Lékař Jakub Jarý (FOTO: repro video Facebook DROM)

videoRomský lékař z infekčního oddělení nabádá k dodržování epidemiologických nařízení, noste roušky!

31.3.2020 13:46
Organizace DROM, romské středisko, zveřejnila na svém facebookovém profilu video, ve kterém romský lékař Jakub Jarý, který pracuje na infekčním oddělení, kde společně s dalšími lékaři vyšetří denně desítky lidí podezřelých z infekce novým typem onemocnění COVID-19, poděkoval všem v romské komunitě, kteří respektují nařízení, aby se zabránilo šíření této nemoci.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo