romea - logo
27. září 2021 (pondělí)
svátek má Jonáš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Deník Právo: Poslanci se šikují proti multikulturalismu

29.7.2016 19:00
Jednání Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR (FOTO: www.psp.cz)
Jednání Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR (FOTO: www.psp.cz)

Deník Právo dnes informoval o vzniku platformy proti multikulturismu, kterou založil poslanec Zdeněk Soukup (ANO). „Kdo se ztotožní s naším desaterem, tak se může stát členem, když mu to strach dovolí. Protože se na to koukají s nedůvěrou některé stranické sekretariáty,“ řekl Právu Soukup.

Na 40 poslanců z ANO, KSČM a ČSSD se připojilo k platformě, která chce poskytovat informace o migraci.

„Platforma si bere rovněž jako hlavní úkol pravdivě a pružně informovat zákonodárce i veřejnost o vývoji migrace a o latentní islamizaci. Dále chceme formou seminářů, kulatých stolů a besed šířit odborná stanoviska a postoje k danému problému i mimo parlamentní půdu, například i v regionech,“ uvádí se v textu platformy.

Smysl platformy má prý být edukativní. Tomio Okamura (Úsvit) však Deníku Právo řekl, že jejím založením Soukup sleduje vyvinutí tlaku na ty strany, které prosazují multikulturalismus. Podle desatera členové platformy považují za určující kulturu ve střední Evropě tu, která vychází z řecké filozofie, římského práva, judaisticko-křesťanských tradic a myšlenek humanismu. Vyznávání jiných náboženství je podle nich věcí soukromou a nesmí se dostat do konfliktu s evropským právním pořádkem a zvyklostmi.

Platforma také „definitivně odmítá koncept multikulturalismu“ a trvalé přerozdělovací kvóty pro přijímání migrantů. Ty však zcela neodmítá. Soukup v květnu uspořádal ve Sněmovně seminář s názvem Máme se bát islámu?, na němž advokátka Klára Samková přirovnala islám k nacismu.

jal, Právo
Přečteno: 826x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

ANO, Samková Klára, Migrace, IslamofobieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo