romea - logo
15. listopadu 2019 (pátek)
svátek má Leopold
Loading
rozšířené vyhledávaní

Deník Právo: Poslanci se šikují proti multikulturalismu

29.7.2016 19:00
Jednání Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR (FOTO: www.psp.cz)
Jednání Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR (FOTO: www.psp.cz)

Deník Právo dnes informoval o vzniku platformy proti multikulturismu, kterou založil poslanec Zdeněk Soukup (ANO). „Kdo se ztotožní s naším desaterem, tak se může stát členem, když mu to strach dovolí. Protože se na to koukají s nedůvěrou některé stranické sekretariáty,“ řekl Právu Soukup.

Na 40 poslanců z ANO, KSČM a ČSSD se připojilo k platformě, která chce poskytovat informace o migraci.

„Platforma si bere rovněž jako hlavní úkol pravdivě a pružně informovat zákonodárce i veřejnost o vývoji migrace a o latentní islamizaci. Dále chceme formou seminářů, kulatých stolů a besed šířit odborná stanoviska a postoje k danému problému i mimo parlamentní půdu, například i v regionech,“ uvádí se v textu platformy.

Smysl platformy má prý být edukativní. Tomio Okamura (Úsvit) však Deníku Právo řekl, že jejím založením Soukup sleduje vyvinutí tlaku na ty strany, které prosazují multikulturalismus. Podle desatera členové platformy považují za určující kulturu ve střední Evropě tu, která vychází z řecké filozofie, římského práva, judaisticko-křesťanských tradic a myšlenek humanismu. Vyznávání jiných náboženství je podle nich věcí soukromou a nesmí se dostat do konfliktu s evropským právním pořádkem a zvyklostmi.

Platforma také „definitivně odmítá koncept multikulturalismu“ a trvalé přerozdělovací kvóty pro přijímání migrantů. Ty však zcela neodmítá. Soukup v květnu uspořádal ve Sněmovně seminář s názvem Máme se bát islámu?, na němž advokátka Klára Samková přirovnala islám k nacismu.

jal, Právo
Přečteno: 802x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

ANO, Samková Klára, Migrace, IslamofobieHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

videoGipsy.cz vydali nový klip. Nekoukejte jen do mobilů a běžte ven, vyzývají dospělé a děti

13.11.2019 10:03
Hudební skupina Gipsy.cz přichází po delší době s novým singlem, který je zároveň ochutnávkou z připravovaného alba, jenž vyjde v příštím roce. K písni „Život jde dál“ natočili rovněž videoklip.
 celý článek

Napravo původní památník, nalevo zničený památník (FOTO: Facebook)

Vandalové zničili památník romského holocaustu ve Skotsku

11.11.2019 14:27
Minulé pondělí se pracovníci organizace Romano Lav dozvěděli od místních obyvatel, že ve čtvrti Govanhill, ve městě Glasgow došlo k zavrženíhodnému činu. Neznámí vandalové totiž v tamním parku zničili památník, který byl věnován obětem romského holokaustu.
 celý článek

Vítězka Miss České republiky 2019, foto: archiv Nikola Kokyová

videoMiss ČR Nikola Kokyová: Rodiče mě naučili zůstávat nohama na zemi. Doufám, že pomůžu změnit názor na Romy

8.11.2019 15:54
V úterý 29. října převzala korunku a titul Miss České republiky 2019 dvacetiletá Nikola Kokyová z Kolína.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo