romea - logo
6. července 2022 (středa)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

DEZINFORMACE: „Sestra z brněnské JIP“ brojící proti očkování je dezinformátorka Petra Fajmonová Rédová. Žádná brněnská nemocnice ji nezaměstnává

12.11.2021 11:55
Petra Fajmonová Rédová na videu, které se šíří po sociálních sítích. (FOTO: repro https://www.gloria.tv/)
Petra Fajmonová Rédová na videu, které se šíří po sociálních sítích. (FOTO: repro https://www.gloria.tv/)

Na sociálních sítích se začalo virálně šířit video zaměřené proti očkování, ve kterém vystupuje Petra Fajmonová Rédová a je představovaná jako „sestra z brněnské JIP“. Tvrdí, že očkování nefunguje a naopak vytváří mutace koronaviru, což je stará dezinformace. Podle serveru Manipulatori.cz však žádná z brněnských nemocnic Rédovou nezaměstnává a Fakultní nemocnice Brno se od ní přímo distancovala.

 

"Důrazně se ohrazujeme vůči jakémukoliv spojování s Fakultní nemocnicí Brno, což může být vnímáno na základě označování se jako "zdravotní sestra z Brněnské JIP". Tato paní není a nikdy nebyla v pracovně-právním poměru s naší nemocnicí, nereprezentuje jakékoliv stanovisko nebo svědectví, postoje ani názory naší nemocnice. Jako zdravotnické zařízení se od prohlášení a informací v takovém videu distancujeme," uvedla nemocnice na sociálí síti.

Petra Fajmonová Rédová se věnuje astrologii a ezoterice, provozuje e-shop, ve kterém si můžete koupit kosmetickou houbičku za 145 Kč nebo předražené čaje. Věnuje se také tzv. kyslíkové kosmetice. Rovněž je uvedena jako provozní prodejny s kosmetikou. Také nabízí léčitelství. Do jejího repertoáru patří například terapie Reiki, regresivní terapie, AFT terapie a kraniosakrální terapie.

V současné době je v nemocnicích přes 3200 pacientů s onemocněním COVI-19, denně na toto onemocnění umírá kolem 40 lidí. Počty nakažených opět začaly stoupat, ve čtvrtek přibylo 10 395 nakažených. Podle drtivé většiny odborníků a lékařů očkování je v současné chvíli jedinou možností, jak se ochránit před těžkým průběhem onemocnění. Dokončené očkování proti COVIDu má v ČR přes 6 milionů lidí.

Přečteno: 52364x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

COVID-19, dezinformace, manipulace, Hoax, očkováníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo