romea - logo
3. března 2021 (středa)
svátek má Kamil

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Dezinformační weby přijdou o peníze z reklamy. Klienti Seznamu si můžou zvolit, že na nich nechtějí inzerovat

14.1.2020 13:22
Server Parlamentní listy je odborníky řazen mezi dezinformační weby (Koláž: Romea.cz)
Server Parlamentní listy je odborníky řazen mezi dezinformační weby (Koláž: Romea.cz)

Reklamní systém od Seznamu Sklik.cz umožňuje svým klientům filtrovat zobrazování jimi zadané reklamy na dezinformačních webech. Zároveň tento systém stále aktualizuje počet lživých webů tak, aby odpovídal aktuálnímu stavu na internetu. Informuje o tom server DeníkN.cz.

Klienti reklamního systému mohou od roku 2018 zaškrtnout políčko „Nezobrazovat na webech označených Konspiratori.sk jako dezinformační“. Jejich reklama se následně nebude zobrazovat na serverech se lživým či podvodným obsahem, a ty tak přijdou o část svých příjmů. V současné době je na seznamu 162 takových stránek.

„Tehdy jsme využili jediný dostupný zdroj, který se s námi domluvil na spolupráci, a to byla slovenská iniciativa Konsiratori.sk. Jakmile se nám podařilo najít dalšího partnera, který o vzájemnou spolupráci projevil zájem, zařadili jsme do reklamního systému i jeho hodnocení,“ řekl Deníku N David Velechovský, manažer pro reklamní systém Sklik.cz.

Seznam.cz do svého systému zanesl nově  také index kvality médií od Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky. „Fond se více orientuje na česká média, proto pro nás byla možnost spolupráce zajímavá a seznam jím hodnocených médií je na webu jasně a přehledně definovaný,“ zdůvodňuje pro Deník N Velechovský. Internetová firma je podle něj připravená seznam dále rozšířit, pokud vznikne nový soupis na základě kvalitní a poctivé metodiky.

Fond nezávislé žurnalistiky vytváří žebříček například podle toho, jak média uvádí zdroje či zda rozlišují mezi zprávou a komentářem. „Ratingem C (tím nejhorším) jsou označeny následující servery: AC 24, Aeronet, ČeskoAktuálně.cz, Eurozprávy, Parlamentní listy, Sputnik News, Stars 24 a Středoevropan,“ popsal Velechovský.

Seznam se tuto funkci rozhodl v roce 2018 zavést na zakládě požadavků klientů. „K červnu roku 2018 jsme evidovali téměř 6000 kampaní, které měly zapnutou volbu nezobrazování inzerce na webech, které platforma Konspiratori.sk označovala za dezinformační,“ doplnil Velechovský.

Podle informací Aktuálně.cz plánoval Seznam původně blokovat dezinformační weby automaticky. Po zveřejnění zprávy ale firma z původního záměru ustoupila. V roce 2019 byla zveřejněna zpráva Global Disinformation Index (GDI), podle níž dezinformační stránky globálně získávají prodejem reklamního prostoru v přepočtu až 5,5 miliardy korun.

Přečteno: 807x
 

Kam dál:

Štítky:  

Internet, dezinformace, Reklama, FinanceHLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí, mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo