romea - logo
14. srpna 2020 (pátek)
svátek má Alan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Khamoro nezapomíná ani na děti. Podívejte se jak si užily dětský den!

1.6.2019 15:18

Světový festival Khamoro nezapomíná ani na děti. V pátek se konal dětský den v parku Portheimka v Praze. Pro děti byla připravena zábava formou kolotoče, skákacího hradu, malování na obličej a dalších atrakcí.

Bartoloměj Girga alias Bertík zahájil hudebním vystoupením kulturní program, který byl opravdu pestrý. Taneční soubory Family, Cikne Čhave, Gipsy Čercheňa, Bengale Manusha se postarali o krásnou taneční atmosféru v čardášovém duchu. Z Brna přijela Natálie Bagárová se svojí taneční skupinou. Krásnou hudební tečkou zakončili tento den Alex a Maxim Šestákovi.

Podívejte se, jak si dětský den užili rodiče s dětmi!

Ivan Kandráč, Dagmar Ščuková
Přečteno: 1943x
 

Kam dál:

Štítky:  

Děti, Romové, Hudba, Zábava, KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo