romea - logo
18. června 2019 (úterý)
svátek má Milan
Loading
rozšířené vyhledávaní

VIDEO: Khamoro nezapomíná ani na děti. Podívejte se jak si užily dětský den!

1.6.2019 15:18

Světový festival Khamoro nezapomíná ani na děti. V pátek se konal dětský den v parku Portheimka v Praze. Pro děti byla připravena zábava formou kolotoče, skákacího hradu, malování na obličej a dalších atrakcí.

Bartoloměj Girga alias Bertík zahájil hudebním vystoupením kulturní program, který byl opravdu pestrý. Taneční soubory Family, Cikne Čhave, Gipsy Čercheňa, Bengale Manusha se postarali o krásnou taneční atmosféru v čardášovém duchu. Z Brna přijela Natálie Bagárová se svojí taneční skupinou. Krásnou hudební tečkou zakončili tento den Alex a Maxim Šestákovi.

Podívejte se, jak si dětský den užili rodiče s dětmi!

Ivan Kandráč, Dagmar Ščuková
Přečteno: 594x
 

Kam dál:

Štítky:  

Děti, Romové, Hudba, Zábava, KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

Setkání romských studentů Baruvas v Týnci nad Sázavou (květen 2019) (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoROMEA spustila kampaň na podporu romských studentů. Zapojit se můžete i vy!

11.6.2019 11:45
ROMEA spustila další fundrasingovou kampaň na podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol, tentokrát s názvem Společně to dokážeme. Pětiletý projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ odstartovala ROMEA v ropce 2016. Za tu doby podpořila stipendiem 198 studentů středních a vyšších odborných škol, umožnila studentům zúčastnit se 283 vzdělávacích kurzů, doučování nebo školních exkurzí a uspořádala 9 studentských setkání BARUVAS pro 215 studentů.
 celý článek

Památník v Lidicích. (FOTO: Wikipedia.org)

Před 77 lety vypálili nacisté Lidice. V sobotu proběhne v památníku pietní akt

10.6.2019 15:56
V sobotu 15. června od 10:00 proběhne v Památníku Lidice Pietní vzpomínka k 77. výročí vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. V Ležácích se vzpomínková akce uskuteční v neděli 23. června.
 celý článek

--ilustrační foto--

Několik bitek v Kojetíně, medializuje se pouze ta "romská", starosta píše o "cikánském zlořádu"

10.6.2019 14:37
Na Masarykově náměstí v Kojetíně došlo v pátek 7.června večer k hromadné rvačce dvou skupin lidí. Podle starosty obce Leoše Ptáčka šlo o místní Romy. Zraněni byli dva lidé, došlo k poškození automobilu a střelbě z plynové pistole. Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo