romea - logo
17. září 2021 (pátek)
svátek má Naděžda

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

FC Roma Děčín se v přátelském zápase utkal s výběrem osobností z Teplicka

31.8.2017 10:52
FC Roma Děčín (FOTO: KVIFF)
FC Roma Děčín (FOTO: KVIFF)

Fotbalový tým FC Roma Děčín se utkal v přátelském zápase s výběrem osobností Teplicka. Na nedělní zápas v Modlanech se přijel podívat i režisér Tomáš Bojar, který společně s Rozálií Kohoutovou natočil o týmu dokument FC Roma. Spolu s trenérem týmu Pavlem Horváthem uvedli i jeho projekci.

„Moc děkujeme za pozvání, bylo to výborně zorganizované. Uhráli jsme velmi dobrý výsledek, přestože se nás nakonec sešlo jen deset a proti nám hráli i borci, kteří dosud hrají krajský přebor,“ uvedl pro Děčínský deník Horváth.

Ten do letošní sezony svůj tým nepřihlásil. „Je nás málo, potýkáme se se zdravotními problémy. Budu se věnovat hlavně mládeži, přípravka i žáci soutěže hrají. Pokud se nám podaří tým dospělých doplnit, přihlásíme se příští rok opět do třetí třídy,“ dodal.

Proti jeho mužstvu se v neděli vedle dosud aktivních hráčů z týmů TJ Proboštov, Slovan Sobědruhy, Sokol Srbice a Baník Modlany postavili také dnes už bývalí hráči Jiří Jarolímek a Lukáš Hajman, který dokonce zaznamenal jednu z branek. Teplický výběr zdolal FC Roma Děčín 5:3 a 4:1.

Utkání však mělo za cíl především zábavu a setkání bez předsudků a rasismu. Díky nim totiž před třemi lety některé kluby nechtěly s romským týmem hrát a často mu ponechávali kontumační vítězství. Děčínský klub si od té doby zahrál i několik zápasů s diplomaty z ambasád.

Přečteno: 1196x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sport, Fotbal, Děčín, proti nenávistiHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo