romea - logo
5. března 2021 (pátek)
svátek má Kazimír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Foldynův asistent chtěl střílet uprchlíky. Od soudu dostal pokutu, Foldyna si ho jako asistenta ponechá

17.2.2021 16:09
Ilustrační FOTO: Pxhere.com
Ilustrační FOTO: Pxhere.com

Asistent poslance Jaroslava Foldyny Michal Kraft byl nepravomocně potrestán za svůj text podněcující k nenávisti vůči migrantům. Soud ho uznal vinným z podněcování k nenávisti. Kraft má buď zaplatit pokutu, nebo nastoupit na dva měsíce do vězení. Informoval o tom Deník N.

Okresní soud pro Prahu-západ potrestal Michala Krafta za článek „Je budoucnost Evropy islámská?“ uveřejněný na webu České společnosti pro civilizační studia, v němž vyzýval ke střelbě na lodě imigrantů mířících do Evropy.

Muslimy označoval za příslušníky invazní kultury nebo invazní etnikum. V článku navrhoval, že muslimové a migranti, kteří tu už jsou, mají být deportováni podobně jako sudetští Němci z poválečného Československa.

"Lokalizovat lodě s migranty a poslat je ke dnu je z vojenského hlediska triviální záležitostí, která by se dala pojmout jako cvičení kadetů prvního ročníku vojenských škol. Stejně tak není, při dnešních informačních technologiích, problém rozšířit po třetím světě informaci, že každý pokus o vstup do Evropy končí smrtí," napsal Foldynův asistent.

"Byl uznán vinným a byl mu uložen peněžitý trest ve výši 30 tisíc korun. Pokud pokutu nezaplatí nastoupí do vězení na šedesát dní,“ potvrdila Deníku N mluvčí soudu Jana Špotová s tím, že Kraft se může proti rozsudku odvolat.

Foldyna, který loni opustil ČSSD a stal se členem poslaneckého klubu xenofobní SPD, dříve řekl, že sice s některými názory svého asistenta nesouhlasí, text mu ale nevadí. V reakci na rozsudek poslanec Deníku N sdělil, že si Krafta jako asistenta nechá, protože proces považuje za politicky motivovaný.

Obdobně soud potrestal před dvěma lety i bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka, který ve sněmovní restauraci pronášel rasistické výroky. Staník při veřejném líčení dostal roční podmínku.

Přečteno: 582x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Soud, trest, Nenávist, Xenofobie, Rasismus, Extremismus, poslanec, Svoboda a přímá demokracie (SPD)HLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí, mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo