romea - logo
5. dubna 2020 (neděle)
svátek má Miroslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

FOTOGALERIE: Prázdninový jarmark v Novém Jičíně se nesl v rytmu Cikne Čhave

Nový Jičín, 21.8.2014 12:34, (ROMEA)
Prázdninový jarmark v Novém Jičíně (FOTO: Veronika Kačová)
Prázdninový jarmark v Novém Jičíně (FOTO: Veronika Kačová)

V pátek 15.8. proběhl na Masarykově náměstí v Novém Jičíně druhý Prázdninový Jarmark. Na návštěvníky čekalo mnoho výrobků z keramiky, skla, dřeva i textilu, od hraček, háčkovaného oblečení, ručně vyráběných šperků nebo proutěného zboží, po domácí perníčky, včelí produkty, sýry nebo květiny.

Odpoledne vystoupila skupina Cikne Čhave, která kromě svého tanečního vystoupení připravila i taneční workshop pro děti.

FOTOGALERIE

Přečteno: 623x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

jarmark, Nový Jičín, Cikne Čhave, TanecHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo