romea - logo
20. září 2021 (pondělí)
svátek má Oleg

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
Filip Grznár. (zdroj: Repro YouTube)
Filip Grznár. (zdroj: Repro YouTube)

U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.

Grznár natočil video v reakci na událost, která se stala 27. května loňského roku ve tři hodiny ráno na chomutovském sídlišti. Byl zde zastřelen romský mladík jedoucí v dodávce třinácti ranami z pistole. Střelec Petr Benda byl nejprve odsouzen na 12,5 let, později mu však byl snížen trest na pouhých 7 let.  Tento rozsudek ale následně na základě dovolání nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana zrušil Nejvyšší soud a loni v červnu soud Bendovi uložil trest 10 let vězení.

Okresní soud v Chomutově nejprve uložil kulturistovi Filipu Grznárovi trestním příkazem pokutu 15 tisíc korun. Soud tak učinil bez veřejného projednání trestním příkazem. Grznár odmítl zaplatit a podal odpor. Soud se tedy jeho kauzou nyní zabývá. Když Grznár podával odpor mimo jiné do médií tvrdil, že se u veřejného líčení chce jednak očistit, ale také zviditelnit. "Hodí se mi to z hlediska sledovanosti," řekl serveru Lidovky.cz Filip Grznár..

"Dobrou věc (střelec) udělal. Problém je v tom, že zk***ená česká justice ho bude posílat za katr, hrozný. A cikáni chtějí dělat nepokoje a vyhrožují jeho rodině. Jestli to udělají, tak pro ty cikány jedu do Chomutova a vyvraždím to," vzkazoval tehdy kulturista na videu.

Grznár před soudem dnes dělal hloupého a tvrdil, že vlastně tehdy o incidentu vůbec nic nevěděl. "Dokonce jsem ani nevěděl, že ten dotyčný člověk zemřel. Myslel jsem si, že to ten střelec způsobil v sebeobraně, že byl napadený, někdo na něj najížděl autem a ohrožoval ho na životě," hájil se podle serveru iDNES.cz.

Slova o "vyvraždění" Romů prý použil jen v nadsázce a myslel si, že to přeci každý musí pochopit. A samozřejmě použil i starý dobrý argument všech rasistů s tím, že on přeci rasista není, protože ve svých videí nechává vystupovat i Romy.

Přečteno: 3461x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Soud, střelba, Chomutov, Rasismus, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo