romea - logo
25. ledna 2022 (úterý)
svátek má Miloš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Helena Válková poděkovala Romům u příležitosti jejich Mezinárodní dne za pomoc během pandemie onemocnění COVID-19

8.4.2020 13:05
Helena Válková (FOTO: archiv ANO)
Helena Válková (FOTO: archiv ANO)

Zmocněnkyně vlády ČR Helena Válková poděkovala všem Romům a Romkám u příležitosti Mezinárodního dne Romů za jejich pomoc během pandemie onemocnění COVID-19. "Právě v době koronavirové krize se ukázalo, jak Romové umějí pomáhat. Ať už z Prahy, Chanova  nebo Karlovarska zmobilizovali Romové své síly a připojili se k celostátní dobrovolné aktivitě šití roušek. I díky nim mají teď nemocnice, senioři a další jejich dostatek," uvedla Helena Válková.

"Velmi si vážím každého z Vás, zejména pak těch, kteří se úspěšně prosadili ve své profesi či jiném okruhu svého působení a stali se tak příkladem a vzorem i pro ostatní spoluobčany České republiky," dodala Válková v prohlášení, které server Romea.cz zveřejňuje v plném znění.

Prohlášení zmocněnkyně pro lidská práva Heleny Válkové k Mezinárodnímu dni Romů 2020

Dnešní Mezinárodní den Romů si připomínáme v nelehké době, v situaci, kterou všichni zažíváme poprvé. I proto oslavy tohoto dne nemohou probíhat tak, jako v minulých letech. Přesto nám tato pandemie něco odhalila. Odhalila nám, jak málo známe menšinu patřící k největším v Evropě, odhalila, že je stejná jako každý jeden z nás patřících k majoritě, a to v dobách dobrých i zlých.

Právě v době koronavirové krize se ukázalo, jak Romové umějí pomáhat. Ať už z Prahy, Chanova  nebo Karlovarska zmobilizovali Romové své síly a připojili se k celostátní dobrovolné aktivitě šití roušek. I díky nim mají teď nemocnice, senioři a další jejich dostatek. Nezapomínejme, prosím, na tuto solidaritu, až pandemie pomine a život se zase dostane do běžných kolejí.

Vážení a milí romští spoluobčané,

dovolte mi tedy, abych vám popřála k  Mezinárodnímu dni Romů především pevné zdraví a spokojenost jak ve vaší rodině, tak na pracovišti. Osobně Vám přeji, abyste s hrdostí a důstojností naplňovali svůj život a potenciál i navzdory překážkám, se kterými se musíte často potýkat,  a které  jsou mi dobře známé.

Velmi si vážím každého z Vás, zejména pak těch, kteří se úspěšně prosadili ve své profesi či jiném okruhu svého působení a stali se tak příkladem a vzorem i pro ostatní spoluobčany České republiky. Vím, že to pro řadu z Vás nebylo vůbec jednoduché, že jste museli vynaložit mnoho úsilí, věřit ve své vlastní schopnosti, být soudržní a mít podporu svých rodin a přátel.

Děkuji Vám i za to, že jste se tímto způsobem stali příkladem pro mladou romskou generaci, která má před sebou, jak věřím, v naší zemi dobrou budoucnost. O to se jistě společnými silami budeme snažit bez ohledu na to, jak obtížné to bude.

Přečteno: 1303x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Mezinárodní den Romů, zmocněnkyně pro lidská práva, Helena VálkováHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo