romea - logo
15. listopadu 2019 (pátek)
svátek má Leopold
Loading
rozšířené vyhledávaní

Homofobní výroky sociální demokratky Nytrové. Sobotka její vystupování odmítá

14.7.2016 23:47
Pavlína Nytrová (FOTO: www.pavlinanytrova.cz)
Pavlína Nytrová (FOTO: www.pavlinanytrova.cz)

Předseda vládní ČSSD, premiér Bohuslav Sobotka se chce sejít s poslankyní své strany Pavlínou Nytrovou kvůli jejím výrokům o homosexuálech. Nepřeje si, aby podobným způsobem vystupovala. Předseda vlády to sdělil ČTK. Uvedl, že s netolerancí a předsudky je potřeba bojovat, a to reálnými argumenty.

Nytrová ve středu ve Sněmovně řekla mimo jiné to, že homosexuálové jsou většinou promiskuitní, mají nadprůměrný sklon k alkoholu a je u nich vyšší míra duševních poruch. Postupně se prý budou snažit zlegalizovat sex s dětmi. V Českém rozhlase pak prohlásila, že homosexuální lobby podniká postupné kroky, aby nastolila nadvládu nad heterosexuální skupinou. Od výroků poslankyně ČSSD se distancovali nejen politici sociální demokracie, ale i jiných stran. Podle místopředsedkyně ČSSD a ministryně práce Michaely Marksové (ČSSD) by Nytrová s takovými názory "měla přestoupit do jiné strany".

VIDEO

Sobotka uvedl, že názory a předsudky poslankyně rozhodně nesdílí. "Paní Nytrová v žádném případě nevyjadřuje postoj a politiku ČSSD. Chci se s ní sejít. Nechci, aby vystupovala podobným způsobem," sdělil premiér ČTK v textové zprávě. Podle něj je netolerance a rozšířenost předsudků problém, s nímž je potřeba bojovat. "Ne militantně, ne aktivisticky, ale trpělivou debatou a reálnými argumenty," uvedl Sobotka.

"Výstup poslankyně Nytrové v Poslanecké sněmovně byl plný nesmyslů, nepodložených tvrzení a urážek. Zcela zásadně odmítám jakékoliv projevy homofobie. Každý by se měl také zamyslet nad možností, že může jít i o jeho dítě, které nemusí mít většinovou sexuální orientaci, může se rozhodnout pro registrované partnerství a chtít mít a vychovávat děti. Rovná práva takových dětí měl zajistit včera projednávaný návrh zákona." uvedl ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier.

Od výroků se už ve středu okamžitě distancovala také ministryně Marksová. "Měla by si přestoupit do jiné strany," vzkázala stranické kolegyni Nytrové. Ta sociální demokracii opustit nechce. Výzvu k odchodu by prý voliči mohli chápat jako signál, že se ČSSD zbavuje členů s jiným názorem a není demokratická. "Já rozhodně nevidím žádný důvod, proč bych měla opustit její řady (ČSSD)," sdělila ČTK Nytrová.

Podle ní v sociální demokracii na registrované partnerství a navrhovanou možnost, aby registrovaní partneři mohli adoptovat potomka svého protějšku, nepanuje jednotný názor. Poslankyně uvedla, že loni se na tuto věc ptala spolustraníků ve svém obvodu a že "významná většina" z nich byla proti takové novele.

Na vystoupení Nytrové reagoval dnes na svém twitteru i vicepremiér a šéf koaličního hnutí ANO Andrej Babiš. Výroky poslankyně označil za totální nesmyly. "Byl jsem loni na klučičí svatbě a mám mezi homosexuály spoustu přátel, kterých si vážím," napsal Babiš. Přidal snímek ze svatby.

Přečteno: 902x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

homofobie, Poslanecká sněmovna, ČSSD, Nenávist, PředsudkyHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

videoGipsy.cz vydali nový klip. Nekoukejte jen do mobilů a běžte ven, vyzývají dospělé a děti

13.11.2019 10:03
Hudební skupina Gipsy.cz přichází po delší době s novým singlem, který je zároveň ochutnávkou z připravovaného alba, jenž vyjde v příštím roce. K písni „Život jde dál“ natočili rovněž videoklip.
 celý článek

Napravo původní památník, nalevo zničený památník (FOTO: Facebook)

Vandalové zničili památník romského holocaustu ve Skotsku

11.11.2019 14:27
Minulé pondělí se pracovníci organizace Romano Lav dozvěděli od místních obyvatel, že ve čtvrti Govanhill, ve městě Glasgow došlo k zavrženíhodnému činu. Neznámí vandalové totiž v tamním parku zničili památník, který byl věnován obětem romského holokaustu.
 celý článek

Vítězka Miss České republiky 2019, foto: archiv Nikola Kokyová

videoMiss ČR Nikola Kokyová: Rodiče mě naučili zůstávat nohama na zemi. Doufám, že pomůžu změnit názor na Romy

8.11.2019 15:54
V úterý 29. října převzala korunku a titul Miss České republiky 2019 dvacetiletá Nikola Kokyová z Kolína.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo