romea - logo
4. června 2020 (čtvrtek)
svátek má Dalibor
Loading
rozšířené vyhledávaní

Homofobní výroky sociální demokratky Nytrové. Sobotka její vystupování odmítá

14.7.2016 23:47
Pavlína Nytrová (FOTO: www.pavlinanytrova.cz)
Pavlína Nytrová (FOTO: www.pavlinanytrova.cz)

Předseda vládní ČSSD, premiér Bohuslav Sobotka se chce sejít s poslankyní své strany Pavlínou Nytrovou kvůli jejím výrokům o homosexuálech. Nepřeje si, aby podobným způsobem vystupovala. Předseda vlády to sdělil ČTK. Uvedl, že s netolerancí a předsudky je potřeba bojovat, a to reálnými argumenty.

Nytrová ve středu ve Sněmovně řekla mimo jiné to, že homosexuálové jsou většinou promiskuitní, mají nadprůměrný sklon k alkoholu a je u nich vyšší míra duševních poruch. Postupně se prý budou snažit zlegalizovat sex s dětmi. V Českém rozhlase pak prohlásila, že homosexuální lobby podniká postupné kroky, aby nastolila nadvládu nad heterosexuální skupinou. Od výroků poslankyně ČSSD se distancovali nejen politici sociální demokracie, ale i jiných stran. Podle místopředsedkyně ČSSD a ministryně práce Michaely Marksové (ČSSD) by Nytrová s takovými názory "měla přestoupit do jiné strany".

VIDEO

Sobotka uvedl, že názory a předsudky poslankyně rozhodně nesdílí. "Paní Nytrová v žádném případě nevyjadřuje postoj a politiku ČSSD. Chci se s ní sejít. Nechci, aby vystupovala podobným způsobem," sdělil premiér ČTK v textové zprávě. Podle něj je netolerance a rozšířenost předsudků problém, s nímž je potřeba bojovat. "Ne militantně, ne aktivisticky, ale trpělivou debatou a reálnými argumenty," uvedl Sobotka.

"Výstup poslankyně Nytrové v Poslanecké sněmovně byl plný nesmyslů, nepodložených tvrzení a urážek. Zcela zásadně odmítám jakékoliv projevy homofobie. Každý by se měl také zamyslet nad možností, že může jít i o jeho dítě, které nemusí mít většinovou sexuální orientaci, může se rozhodnout pro registrované partnerství a chtít mít a vychovávat děti. Rovná práva takových dětí měl zajistit včera projednávaný návrh zákona." uvedl ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier.

Od výroků se už ve středu okamžitě distancovala také ministryně Marksová. "Měla by si přestoupit do jiné strany," vzkázala stranické kolegyni Nytrové. Ta sociální demokracii opustit nechce. Výzvu k odchodu by prý voliči mohli chápat jako signál, že se ČSSD zbavuje členů s jiným názorem a není demokratická. "Já rozhodně nevidím žádný důvod, proč bych měla opustit její řady (ČSSD)," sdělila ČTK Nytrová.

Podle ní v sociální demokracii na registrované partnerství a navrhovanou možnost, aby registrovaní partneři mohli adoptovat potomka svého protějšku, nepanuje jednotný názor. Poslankyně uvedla, že loni se na tuto věc ptala spolustraníků ve svém obvodu a že "významná většina" z nich byla proti takové novele.

Na vystoupení Nytrové reagoval dnes na svém twitteru i vicepremiér a šéf koaličního hnutí ANO Andrej Babiš. Výroky poslankyně označil za totální nesmyly. "Byl jsem loni na klučičí svatbě a mám mezi homosexuály spoustu přátel, kterých si vážím," napsal Babiš. Přidal snímek ze svatby.

Přečteno: 906x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

homofobie, Poslanecká sněmovna, ČSSD, Nenávist, PředsudkyHLAVNÍ ZPRÁVY

V době živého televizního vystoupení prezidenta Donalda Trumpa, ve kterém tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali

videoVIDEO: Trump tvrdil, že je na straně pokojně protestujících, ve stejnou chvíli těžkooděnci rozháněli slzným plynem pokojné demonstranty u Bílého domu

2.6.2020 10:53
Americký prezident Donald Trump nařídil mobilizaci všech dostupných civilních i vojenských sil s cílem zastavit již týden trvající nepokoje, které se rozpoutaly po násilné smrti černocha George Floyda. V době prezidentova živého televizního vystoupení, ve kterém Trump tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali "nestřílejte" s pomocí slzného plynu. Těžkooděnci proti pokojnému shromáždění použili obušky, zasahovali i policisté na koních. Protesty v USA pokračují již sedmým dnem a připojilo se k nim více než 75 měst, i když ve čtyř desítkách z nich platí zákaz nočního vycházení.
 celý článek

Romky ze skupiny Manushe (FOTO: Slovo 21)

Bidaripen: Romky chtějí ostatním Romům dodávat sebedůvěru, že společně mohou věci kolem sebe měnit k lepšímu

2.6.2020 10:14
Bidaripen, tedy romsky odvaha, rozhodně nechybí skupince Romek ve vybraných sedmi lokalitách, aby se v nadcházejících měsících staly rovnocennými partnery respektovanými místní samosprávou a měly možnost spolurozhodovat o tom, co se kolem nich děje. Stejnojmenný projekt lídryním nabídne informace jak správně a efektivně spolupracovat s místními spolky a institucemi například při vybudování přechodu na frekventované ulici.
 celý článek

V pátek 15. 5. 2020 vypukl požár v domě romské rodiny v obci Veltěže u Loun. Rodina dům postupně opravuje, obec vyhlásila na pomoc veřejnou sbírku. (FOTO: Facebook Žhář z Veltěže, koláž: Romea.cz)

videoObec Veltěže otevřela sbírkový účet na pomoc romské rodině, které vyhořel dům. Policie případ stále vyšetřuje

1.6.2020 20:54
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásila veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Od 1. 6. 2020 je dostupné číslo účtu, na které mohou lidé posílat finanční příspěvky až do 30. listopadu 2020. Jak již dříve uvedla pro ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková, obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo