romea - logo
21. srpna 2019 (středa)
svátek má Johana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Hudebník Vilém Čok naletěl na fotomontáž z internetu. Sdílí neexistující protiuprchlickou ceduli z bulharské hranice

11.11.2015 17:26
Fotka, kterou sdílel hudebník Vilém Čok a její originál (vpravo). (Koláž: Romea.cz)
Fotka, kterou sdílel hudebník Vilém Čok a její originál (vpravo). (Koláž: Romea.cz)

Hudebník Vilém Čok šíří přes svůj facebookový profil fotografii z bulharské hranice, na které je cedule s nápisem odrazující uprchlíky ke vstupu do země. Čok však zřejmě vůbec neví, že jde o fotomontáž. Žádná taková cedule totiž na bulharské hranici není.

„Drazí imigranti, vítejte v Bulharsku. Nečeká vás tu práce, peníze ani budoucnost. Běžte zpátky. Děkujeme,“ stojí na ceduli na snímku, ke kterému Čok přidal poznámku, že se jedná o bulharské hraniční pásmo.

Pro bulvární server Blesk.cz svůj příspěvek navíc i vysvětlil. "Foto jsem umístil na svůj FB proto, aby se vědělo, že i jiné státy se nebojí bojovat za svou identitu, za své zájmy a za své lidi. Jednoznačně se domnívám, že uprchlická krize může rozložit a následně zničit Evropu, protože takové ohromné množství lidí nezvládne,“ napsal Čok. Podle tohoto vyjádření je jasné, že Čok si myslí, že taková cedule opravdu na hranicích Bulharska je. Server Blesk.cz pravost nápisu nezpochybňuje.

Server Romea.cz však našel originální fotografii, kde je místo protiuprchlického nápisu pouze nápis Bulharská republika v bulharštině a angličtině.

Přečteno: 997x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Média, Uprchlíci, HoaxHLAVNÍ ZPRÁVY

David Tišer (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Letošní titul jednoho ze tří maršálů Prague Pride získal romský aktivista David Tišer

8.8.2019 16:13
Prahou v sobotu projde karnevalový průvod hrdosti gayů, leseb, bisexuálů a translidí (LGBT) Prague Pride Parade. Takzvaný duhový pochod se v metropoli uskuteční podeváté. Od loňska průvod vede trojice maršálů či maršálek. Toto ocenění získávají lidé, kteří významným způsobem přispívají k prosazování rovných práv LGBT lidí a rozvoji LGBT komunit. Letos titul získal David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART pořádající výstavy romských umělců či představení formou tzv. divadla utlačovaných. Dalším maršálem bude herec Jiří Hromada, který léta stál v čele gay hnutí v Česku a přispěl k prosazení zákona o registrovaném partnerství. Maršálkou se pak poslankyně ANO Karla Šlechtová.
 celý článek

Zástupci Muzea romské kultury převzali 3. dubna 2018  od firmy Agpi vepřín v Letech na Písecku. (FOTO: ČTK)

Muzeum romské kultury se ohradilo proti Filipovým výrokům. Výkup vepřína v Letech označil za zločin

8.8.2019 14:13
Za znepokojivé považuje výroky předsedy KSČM Vojtěcha Filipa dávající do souvislosti rostoucí ceny vepřového masa se zrušeným vepřínem v Letech u Písku, u kterého býval romský koncentrační tábor, Muzeum romské kultury. Filip na twitteru uvedl, že vláda vedená Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) vykoupila vysoce efektivní podnik v Letech za půl miliardy korun a uzavřela ho bez náhrady a snížila tak produkci českého vepřového pod 30 procent spotřeby, a označil to za zločin.
 celý článek

Demonstrace několika asi 70 Romů z Česka, Slovenska i dalších zemí upozornila 8. července 2019 před budovu Evropského parlamentu v Bruselu na trvající diskriminaci a potíže romské menšiny v zemích Evropské unie. (FOTO: ČTK)

Tomáš Ščuka: Silné a slabé stránky bruselské demonstrace Romů

7.8.2019 13:33
Dne 8. 7. 2019 proběhla v Bruselu plánovaná demonstrace Romů žijících v Evropě. Hlavním organizátorem akce byl Štefan Pongo (český Rom žijící ve Velké Británii). Ten již dříve přišel s on-line fotokampaní Romů na sociálních sítích reagující na stereotypizující výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu Romů, který na podzim 2018 několikrát veřejně o Romech prohlásil, že valná většina z nich nepracuje a pobírá sociální dávky.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo