romea - logo
14. října 2019 (pondělí)
svátek má Agáta
Loading
rozšířené vyhledávaní

Hudebník Vilém Čok naletěl na fotomontáž z internetu. Sdílí neexistující protiuprchlickou ceduli z bulharské hranice

11.11.2015 17:26
Fotka, kterou sdílel hudebník Vilém Čok a její originál (vpravo). (Koláž: Romea.cz)
Fotka, kterou sdílel hudebník Vilém Čok a její originál (vpravo). (Koláž: Romea.cz)

Hudebník Vilém Čok šíří přes svůj facebookový profil fotografii z bulharské hranice, na které je cedule s nápisem odrazující uprchlíky ke vstupu do země. Čok však zřejmě vůbec neví, že jde o fotomontáž. Žádná taková cedule totiž na bulharské hranici není.

„Drazí imigranti, vítejte v Bulharsku. Nečeká vás tu práce, peníze ani budoucnost. Běžte zpátky. Děkujeme,“ stojí na ceduli na snímku, ke kterému Čok přidal poznámku, že se jedná o bulharské hraniční pásmo.

Pro bulvární server Blesk.cz svůj příspěvek navíc i vysvětlil. "Foto jsem umístil na svůj FB proto, aby se vědělo, že i jiné státy se nebojí bojovat za svou identitu, za své zájmy a za své lidi. Jednoznačně se domnívám, že uprchlická krize může rozložit a následně zničit Evropu, protože takové ohromné množství lidí nezvládne,“ napsal Čok. Podle tohoto vyjádření je jasné, že Čok si myslí, že taková cedule opravdu na hranicích Bulharska je. Server Blesk.cz pravost nápisu nezpochybňuje.

Server Romea.cz však našel originální fotografii, kde je místo protiuprchlického nápisu pouze nápis Bulharská republika v bulharštině a angličtině.

Přečteno: 1000x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Média, Uprchlíci, HoaxHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Klaus ml. v Chanově (FOTO: Facebook Václava Klause ml.)

Chanovští Romové s Trikolórou nespolupracují. Klaus mladší dezinterpretoval společné setkání

9.10.2019 16:09
„Mluvili jsme s pár chlapama, co pracují a vedou tam pro děti fotbalový klub. Pan Bažo mě šokoval vyjádřením – “nejhorší pro nás jsou neziskovky, co dělají romobyznys”. Asi tak,“ napsal poslanec a předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší na svém facebooku po úterní návštěvě Chanova.
 celý článek

Roman Zach a skupiny Gipsy Kings v zábavném pořadu televize Nova Tvoje tvář má známý hlas (FOTO: Repro TV NOVA)

videoPatrik Banga: Roman Zach rozhodně není rasista. Kampaň na internetu je zbytečné šílenství

9.10.2019 13:44
Jsou chvíle, kdy fakt nejsem rád, že existují sociální sítě. Ano, člověk se může vyjádřit hned a k čemukoliv, dokonce si může vybrat i formu. Chcete video? Bude video. Chcete úderný text? Bude text! Ale sociální sítě mají svá negativa. Třeba šíření nepřesných zpráv. Nebo různé výklady jedné a té samé situace. A následující sociální šílenství.
 celý článek

Ilustrační foto (Foto: Pixabay)

Jak se dnes žije v "děcáku"? Problémem nejsou děti, ale jejich rodiče, říká ředitelka jednoho z nich Dana Kuchtová

9.10.2019 10:42
Prvorepubliková vila, která od roku 1949 funguje jako dětský domov, zeje v letních měsících prázdnotou. Všude panuje neskutečné ticho. „V období prázdnin tu moc dětí není,“ vysvětluje ředitelka pražského Dětského domova Klánovice a exministryně školství Dana Kuchtová, která celý rok pracuje na tom, aby děti v létě vyjely na tábor a podívaly se i do zahraničí.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo