romea - logo
5. března 2021 (pátek)
svátek má Kazimír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Hudebník Vilém Čok naletěl na fotomontáž z internetu. Sdílí neexistující protiuprchlickou ceduli z bulharské hranice

11.11.2015 17:26
Fotka, kterou sdílel hudebník Vilém Čok a její originál (vpravo). (Koláž: Romea.cz)
Fotka, kterou sdílel hudebník Vilém Čok a její originál (vpravo). (Koláž: Romea.cz)

Hudebník Vilém Čok šíří přes svůj facebookový profil fotografii z bulharské hranice, na které je cedule s nápisem odrazující uprchlíky ke vstupu do země. Čok však zřejmě vůbec neví, že jde o fotomontáž. Žádná taková cedule totiž na bulharské hranici není.

„Drazí imigranti, vítejte v Bulharsku. Nečeká vás tu práce, peníze ani budoucnost. Běžte zpátky. Děkujeme,“ stojí na ceduli na snímku, ke kterému Čok přidal poznámku, že se jedná o bulharské hraniční pásmo.

Pro bulvární server Blesk.cz svůj příspěvek navíc i vysvětlil. "Foto jsem umístil na svůj FB proto, aby se vědělo, že i jiné státy se nebojí bojovat za svou identitu, za své zájmy a za své lidi. Jednoznačně se domnívám, že uprchlická krize může rozložit a následně zničit Evropu, protože takové ohromné množství lidí nezvládne,“ napsal Čok. Podle tohoto vyjádření je jasné, že Čok si myslí, že taková cedule opravdu na hranicích Bulharska je. Server Blesk.cz pravost nápisu nezpochybňuje.

Server Romea.cz však našel originální fotografii, kde je místo protiuprchlického nápisu pouze nápis Bulharská republika v bulharštině a angličtině.

Přečteno: 1069x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Média, Uprchlíci, HoaxHLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí, mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo