romea - logo
9. července 2020 (čtvrtek)
svátek má Drahoslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Hudebník Vilém Čok naletěl na fotomontáž z internetu. Sdílí neexistující protiuprchlickou ceduli z bulharské hranice

11.11.2015 17:26
Fotka, kterou sdílel hudebník Vilém Čok a její originál (vpravo). (Koláž: Romea.cz)
Fotka, kterou sdílel hudebník Vilém Čok a její originál (vpravo). (Koláž: Romea.cz)

Hudebník Vilém Čok šíří přes svůj facebookový profil fotografii z bulharské hranice, na které je cedule s nápisem odrazující uprchlíky ke vstupu do země. Čok však zřejmě vůbec neví, že jde o fotomontáž. Žádná taková cedule totiž na bulharské hranici není.

„Drazí imigranti, vítejte v Bulharsku. Nečeká vás tu práce, peníze ani budoucnost. Běžte zpátky. Děkujeme,“ stojí na ceduli na snímku, ke kterému Čok přidal poznámku, že se jedná o bulharské hraniční pásmo.

Pro bulvární server Blesk.cz svůj příspěvek navíc i vysvětlil. "Foto jsem umístil na svůj FB proto, aby se vědělo, že i jiné státy se nebojí bojovat za svou identitu, za své zájmy a za své lidi. Jednoznačně se domnívám, že uprchlická krize může rozložit a následně zničit Evropu, protože takové ohromné množství lidí nezvládne,“ napsal Čok. Podle tohoto vyjádření je jasné, že Čok si myslí, že taková cedule opravdu na hranicích Bulharska je. Server Blesk.cz pravost nápisu nezpochybňuje.

Server Romea.cz však našel originální fotografii, kde je místo protiuprchlického nápisu pouze nápis Bulharská republika v bulharštině a angličtině.

Přečteno: 1049x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Média, Uprchlíci, HoaxHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo