romea - logo
8. července 2020 (středa)
svátek má Nora
Loading
rozšířené vyhledávaní

In IUSTITIA: Nikdo nesmí být napadán pro to, koho miluje

Praha, 15.8.2013 13:22, (ROMEA)
Pochod Prague Pride 2012 (foto: Lukáš Houdek)
Pochod Prague Pride 2012 (foto: Lukáš Houdek)

Coming out a násilí z nenávisti jsou témata, která budou během třetího ročníku festivalu Prague Pride diskutována předvším díky nevládní organizaci In IUSTITIA, která se festivalu již tradičně aktivně účastní, dlouhodobě se zabývá právě tématem násilí z nenávisti a poskytuje právní pomoc jeho obětem. Heslo „Nikdo nesmí být napadán pro to, koho miluje“ tak bude znít festivalem, jehož vyvrcholením bude v sobotu 17. srpna průvod hrdosti. Program festivalu lze najít na stránkách www.praguepride.cz.

In IUSTITIA i letos zprovozní poradenskou linku pro oběti homofobního a transfobního násilí a uspořádá také veřejnou diskusi také na téma coming outu, zároveň zájemci o informace budou moci navštívit infostánek.

"Důsledky násilí z nenávisti jsou pro poškozené velmi traumatické, závažnější než u obětí běžné kriminality. Napadení lidé se musí vypořádat se skutečností, že byli napadeni pro svoji nezměnitelnou charakteristiku. Gayové, lesby a transgender lidé také své napadení oznamují policii v minimu případů. Na rozdíl od většiny západních zemí, není v ČR napadení z důvodu sexuální orientace přitěžující okolností, to chceme do budoucna změnit," komentuje problematiku Klára Kalibová, právnička a ředitelka In IUSTITIA.

Nezisková organizace bude v rámci každoročního Prague Pride komunikovat s ohroženou skupinou i širokou veřejností skrze několik aktivit:

  • Ve středu 14. srpna od 16.00 proběhne v Q Café diskuze na téma Coming out a násilí z nenávisti. "U LGBT komunity bývá násilí z nenávisti spojeno s comming outem. Ten je buď příčinou nebo následkem napadení. Většina homofobních útočníků pochází ze sociálního okolí napadených osob, jsou to rodiče, přátelé, spolužáci či kolegové, kteří se neumí s prostým faktem sexuální orientace svého blízkého vyrovnat jinak než agresí," upozorňuje Klára Kalibová. Pozvánku si můžete stáhnout zde.
  • Po celou dobu trvání akce mohou lidé ohrožení homofobií volat na horkou linku +420 777 187 881, která poskytne od 8.00 do 24.00 odbornou pomoc
  • In IUSTITIA se se zapojí i do sobotního průvodu Prague Pride s heslem „Nikdo nesmí být napadán pro to, koho miluje“. V rámci JarmaQu pak budou odborníci k zastižení na informačním stánku.
  • Podpořit poradnu proti násilí z nenávisti můžete zakoupením placek proti homofobii na našem stánku.


Více informací naleznete na stránkách www.in-ius.cz

voj, In IUSTITIA, o.s.
Přečteno: 970x
 

Kam dál:

Štítky:  

Akce, Prague Pride, homofobie, Soužití, průvod, Násilí z nenávistiHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo