romea - logo
16. prosince 2019 (pondělí)
svátek má Albína
Loading
rozšířené vyhledávaní

In IUSTITIA: Nikdo nesmí být napadán pro to, koho miluje

Praha, 15.8.2013 13:22, (ROMEA)
Pochod Prague Pride 2012 (foto: Lukáš Houdek)
Pochod Prague Pride 2012 (foto: Lukáš Houdek)

Coming out a násilí z nenávisti jsou témata, která budou během třetího ročníku festivalu Prague Pride diskutována předvším díky nevládní organizaci In IUSTITIA, která se festivalu již tradičně aktivně účastní, dlouhodobě se zabývá právě tématem násilí z nenávisti a poskytuje právní pomoc jeho obětem. Heslo „Nikdo nesmí být napadán pro to, koho miluje“ tak bude znít festivalem, jehož vyvrcholením bude v sobotu 17. srpna průvod hrdosti. Program festivalu lze najít na stránkách www.praguepride.cz.

In IUSTITIA i letos zprovozní poradenskou linku pro oběti homofobního a transfobního násilí a uspořádá také veřejnou diskusi také na téma coming outu, zároveň zájemci o informace budou moci navštívit infostánek.

"Důsledky násilí z nenávisti jsou pro poškozené velmi traumatické, závažnější než u obětí běžné kriminality. Napadení lidé se musí vypořádat se skutečností, že byli napadeni pro svoji nezměnitelnou charakteristiku. Gayové, lesby a transgender lidé také své napadení oznamují policii v minimu případů. Na rozdíl od většiny západních zemí, není v ČR napadení z důvodu sexuální orientace přitěžující okolností, to chceme do budoucna změnit," komentuje problematiku Klára Kalibová, právnička a ředitelka In IUSTITIA.

Nezisková organizace bude v rámci každoročního Prague Pride komunikovat s ohroženou skupinou i širokou veřejností skrze několik aktivit:

  • Ve středu 14. srpna od 16.00 proběhne v Q Café diskuze na téma Coming out a násilí z nenávisti. "U LGBT komunity bývá násilí z nenávisti spojeno s comming outem. Ten je buď příčinou nebo následkem napadení. Většina homofobních útočníků pochází ze sociálního okolí napadených osob, jsou to rodiče, přátelé, spolužáci či kolegové, kteří se neumí s prostým faktem sexuální orientace svého blízkého vyrovnat jinak než agresí," upozorňuje Klára Kalibová. Pozvánku si můžete stáhnout zde.
  • Po celou dobu trvání akce mohou lidé ohrožení homofobií volat na horkou linku +420 777 187 881, která poskytne od 8.00 do 24.00 odbornou pomoc
  • In IUSTITIA se se zapojí i do sobotního průvodu Prague Pride s heslem „Nikdo nesmí být napadán pro to, koho miluje“. V rámci JarmaQu pak budou odborníci k zastižení na informačním stánku.
  • Podpořit poradnu proti násilí z nenávisti můžete zakoupením placek proti homofobii na našem stánku.


Více informací naleznete na stránkách www.in-ius.cz

voj, In IUSTITIA, o.s.
Přečteno: 960x
 

Kam dál:

Štítky:  

Akce, Prague Pride, homofobie, Soužití, průvod, Násilí z nenávistiHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo