romea - logo
4. července 2020 (sobota)
svátek má Prokop
Loading
rozšířené vyhledávaní

Platforma za lidská práva bude jednat s politiky. Zítra pořádá happening před úřadem vlády za zřízení ministerstva pro lidská práva

Praha, 10.12.2013 15:21, (ROMEA)
Koláž: Romea.cz
Koláž: Romea.cz

Zřízení ministerstva pro lidská práva, menšiny a rovné příležitosti požaduje nově vzniklá Platforma za lidská práva. Ministr by mohl plnit funkci spojky mezi vládou a organizacemi, které se zabývají lidskými právy. Novináře o tom informoval jeden z mluvčích platformy František Kostlán.

"O konkrétních jménech iniciativa nehovoří, ale osobně si dovedu představit, že například Táňa Fischerová nebo Anna Šabatová by si zasloužily být součástí vlády," uvedl Kostlán s tím, že jde o jeho osobní názor a že výběr ministrů je samozřejmě na těch politických stranách, které jednají o případné koalici.

Podle něj by bylo nejlepší zřízení ministerstva pro lidská práva, menšiny a rovné příležitosti i s výkonným aparátem.

Je sice možné se vrátit i k dřívějšímu modelu, kdy zde byl ministr bez ministerstva, jako Michael Kocáb a Džamila Stehlíková. "Problémem však je, že v tom případě připravují podklady úředníci jiných resortů, kteří problematiku lidských práv neznají a většinou je ani nezajímá," sdělil Kostlán.

Zástupci iniciativy budou v nejbližších dnech jednat s představiteli politických stran, které uspěly v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny. Za sociální demokracii se sejdou s Bohumilem Sobotkou, poté s předsedou KDU-ČSL Pavlem Bělobrádkem a později s dosud neupřesněným zástupcem hnutí ANO.

Happening za vnik ministerstva 

Ve středu 11. prosince 2013 ve 12:30 hod se před Úřadem vlády uskuteční happening Platformy pro lidská práva. Platforma sdružuje více než 40 neziskových organizací a podpořila ji řada osobností, mj. Táňa Fischerová či bývalí ministři pro lidská práva a menšiny Michael Kocáb a Džamila Stehlíková. 

Happening si klade za cíl ukázat, že Ministerstvo pro lidská práva, menšiny a rovné příležitosti by se mohlo stát důležitým nástrojem vlády, jak bojovat proti negativním společenským jevům, jako je diskriminace mnoha skupin na trhu práce, lichva či přemrštěné nájmy v ubytovnách. Koná se u příležitosti Mezinárodního dne lidských práv. 

Přečteno: 846x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Lidská práva, PolitikaHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo